گزارش اولین جلسه خمر کهن در سال 90

صبح سوم فروردین ماه که بیدار می شویم، اولین صبح ما در هتل کاروانسرای است. صبحانه می خوریم. آقا محسن که سحرخیز است حسابی، فضای مناسبی را برای برگزاری جلسه شناسایی کرده و  توی رستوران - هنگام صرف صبحانه- سراغمان می آید که: مصطفی، قصه ی صبحانه را کوتاه کن و بلند شو و بیا!

می رویم. جای خوب و آرامی است در محوطه حیاط هتل، نزدیک استخر. میزها را به هم می چسبانیم تا 30 نفر بتوانند دور آن بنشینند. جلسه را باحضور 30 نفر آغاز می کنیم. رکورد خوبیست؛ آن هم در هتلی 5ستاره در آنتالیا!

گزارش اولین جلسه سال ٩٠ را به روایت و قلم همسفر خوبمان خانم قادری می خوانیم:


 

اولین جلسه از سال 1390 در مورخ 3/1/90 در ترکیه شهر آنتالیا با حضور اعضای خمر کهن رأس ساعت 10 برگزار گردید. در ابتدا، جناب آقای علیزاده ضمن تبریک سال نو، عناوین جلسه را اعلام نمودند. " فروختن صوفیان، بهیمه مسافر را جهت سماع " دفتر دوم / ابیات 514 تا 556 و بحث آزاد با عنوان " حضور در هستی / زندگی در حال ".

جلسه رسماً با مثنوی خوانی آقای حسین صابری آغاز گردید که توضیحات و نکات لازم در حاشیه ابیات ارائه گردید. در ادامه سوالاتی مطرح که به مشارکت حضار پاسخ داده شد و هم چنین هر یک از دوستان، نقطه نظر خود را در باب موضوع مطروحه، عنوان داشتند.

پس از مثنوی خوانی، قسمت دوم جلسه به بحث آزاد اختصاص داده شد که در آغاز رئیس جلسه، جناب آقای میر کریمی باب صحبت باز نموده و به طرح سوالاتی پیرامون موضوع پرداختند که دوستان از تجربیات خود گفته و نظرات خود را ارائه نمودند.

مطالب عنوان شده در جلسه نخست را می توان به اختصار چنین عنوان کرد ؛

در سایه کل بینی است که اجزاء معنی پیدا می کند. مهم درک اصول اصلی است که جزء و فرد در حاشیه ی کل، خود به خود معنی گرفته و حل می شود.

اصول اساسی حل مشکلات، صبر است. با مدیریت انرژی می توان از بروز نیروهای منفی جلوگیری نمود.

بروز احساسات، خشم و غم در انسان طبیعی است. لیکن کاربردی ترین کاری که می توان در مقابله با سختی ها و ناراحتی ها انجام داد، صبر است. در حقیقت با مشاهده احساسات و واکنش ها می توان در سایه صبر، مسائل را حل نمود.

از دید سوم شخص به مسائل نگاه کنیم.

بدون پیش داوری یا داشتن پیش زمینه، مسائل را مشاهده کنیم.

مراقبه یکی از تمریناتی است که می توان در زمان حال بودن را تجربه نمود.

و...

در پایان جلسه، یوگای خنده با اجرای دکتر بنانی انجام گرفت که مورد استقبال دوستان قرار گرفت.


حاضرین در جلسه ؛ آقایان دکتر مروتی، محمد رضا مروتی، دکتر بنانی، علیزاده، هراتی، غلامی، فرید زاده، خدایی، صابری، چیت ساز، میرکریمی، دکتر حافظی و...

خانوم ها ؛ دکتر امیر علایی، علیزاده ها، جاوید پور، یوسفی، فزونی، کرمی، قادری، مروتی ها و...

به امید پویایی

ط. قادری

 

فایلهای جلسه ٩۵ گروه خمر کهن

قسمت اول                                         قسمت دوم

/ 11 نظر / 68 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پانویس

متشکر از خانم گزارشگر. گزارش خوبی بود. ضمناً، آقای علیزاده، آن هتل پنج ستاره‌ی آنتالیایی و آن رکوردتان قاتل است مرا!

مهدي

يادش بخير... عجب جلسه اي بود... شيريني گفتار سخنران جلسه(حسين صابري) همراه با اظهارنظرهاي بجا و حکيمانه دکتر مروتي بر مباحث مطرح شده و حاشيه‌هاي جالب دکتر بناني، اولين جلسه خمرکهن در سفر خاطره‌انگيزمان را يکي از زيباترين و پرمحتواترين جلسات ما ساخته بود...

حسین

تشکر از خانم قادری بابت گزارش خوبشان[لبخند]

قطره

ممنون از این همه سوغاتی معنوی [رویا][گل]

رها

خانم قادری هم اتاقی یه شبه ممنون از گزارش و لطفت[لبخند]

محسن

درود بیکران بر همسفران دیار مولانا ... . "" آقا اینا یه مشت دیوونه هستن .اومدن اینجا بجای دنس و لب دریا و دیسکو و..... جلسه گذاشتن ..."" صحبت کسانی بود که اولین جلسه ما تو آنتالیا رو میدیدن و به لب ساحل میرفتن. ...... شب آخر و آخرین جلسه : "" نه بابا اینا معلومه یه سری آدم حسابین که کلی جمع میشن و با گوش جان به حرفهای سخرانشون گوش میدن...کاشکی ما هم تو جلساتشون راه میدادن """ و گفتگوی دو خانومی که به نقل از شنیده های یکی از دوستان در سالن هتل گفته شده بود . .... از همه همسفران یکدل و خوبم تشکر میکنم که اگر دانس هم داشتیم با هم بودیم اگر رافتینگ هم رفتیم با هم لذت بردیم ... دلم واسه فضای اوون اتوبوس واقعا" تنگ شده ... .. ..ممنون خانم قادری از گزارش خوبتون. .. .. .. .. جناب پانویس : رافتینگ قایق رانی پارووی در آبهای خروشان رودخانه شمال آنتالیاس در گروههای 10 نفره ...اومدین ایران فیلمش رو واستون میزاریم .... . ارادت : محسن.

ط.قادری

بله اقای غلامی ؛به حق لحظه های فوق العاده ای بود . ممنون از دوستان خوبم [گل] ------ همچنان چشمم به دست پست چی ست منتظر عکس ها ...

منصور بنانی

ممنون از گزارش خانم قادری و سپاس فراوان از آقا محسن بابت رفتینگی که در رودخانه بسیار زیبای نسبتاً خروشان رفتینگم! و در کنار خانواده و در همراهی با خانواده دکتر مروتی پارو زدن بسیار خوش گذشت و حیف که آقا مصطفی به علت سرما خوردگی نیامد. تشویق آقا محسن در پریدن به رودخانه با کل تجهیزات! به موقع بود و البته سعه صدر و صبر آقا محسن بابت شوک مالی! و مجهز بودن ایشان به نوعی ضد شوک درونی! بسیار قابل تحسین بود. اینها در کنار قدرت عجیب و غریب متافیزیکی همسر گرامی آقا محسن از عجایب 21 1 گانه این سفر شگفت انگیز بود!!!؟؟؟

[لبخند]