گزارش جلسه ٧۴ و فایلهای جلسه

جلسه هفتاد و چهارم گروه خمر کهن، پنجشنبه، در هوای عالی و بهاری و عاری از آلودگی پارک طالقانی برگزار شد.

تاخیر زیاد برخی دوستان را فقط می توانیم با جریمه شان ببخشیم. (جریمه: علی آقا جلسه بعد بساط پذیرایی با شما!)

به هرحال با نیم ساعت تاخیر جلسه را آغاز کردیم، با مثنوی خوانی حسین صابری عزیز. حسین آقا نکات بسیار زیادی را درباره ابیات خوانده شده ارائه کردند و از این رو فرصت نشد تا همه ابیات پیش بینی شده خوانده و تفسیر شود.

قرار شد از این به بعد قسمتهای متنوعی را به برنامه ها اضافه کنیم( همانند ٢-٣ سال پیش).  وبرای اجرایی شدن این تصمیم، از همین جلسه شروع کردیم و "فیه ما فیه خوانی" را آغاز کردیم.

در ادامه جلسه علی پاداش بحث خرافات را که از جلسه پیش آغاز شده بود، ادامه داد که البته کمی بحث از مسیر خودش داشت خارج کی شد که زود روند اصلاح گردید. بحث بسیار جالبی با حضور خانم امیراعلایی، آقای صابری، خانم کارگری، خانم رحیمی، علی پاداش, محسن غلامی و این حقیر شکل گرفت که انشاله در جلسه بعد با محوریت فال ادامه خواهیم داد.

 نکته ها: اول - حضور خواهر خانم کارگری(همسر علی پاداش) در جلسه

            دوم- پس از مدتها، حضور خانم امیراعلایی که در بحث ها هم خیلی فعال و دقیق بودند.

           سوم-جلسه با تاخیر شروع شد و لذا با تاخیر بیشتر(!)ی هم تمام شد.

           و آخر- متاسفانه دقایقی از ابتدای جلسه(مثنوی خوانی حسین آقا) به علت نقص کارکرد دستگاه رکوردر، ضبط نگردید.

مصطفی علیزاده

 

فایل صوتی گزارش (علی پاداش)

 

فایلهای جلسه:

بخش اول                                    بخش دوم(توضیحات پانویس درباره ابیات مثنوی)

بخش سوم

/ 5 نظر / 7 بازدید
پانویس

سلام به دوستان خمر کهن، بنده فایل های صوتی جلسه 74 خمر کهن را شنیدم، مخصوصاً قسمت بحث آزاد را دو بار گوش کردم. بسیار جالب بود بخصوص که دوستان تجربیات خودشان از "خرافات" رایج در بین خانواده های خود را بیان می کنند. ضمن تشویق و درخواست از دوستان عضو گروه خمر کهن در یاهو برای شرکت فعال در این بحث، و نیز ضمن تحریض برای گوش دادن فایلهای صوتی جلسه 74 مخصوصاً بخش بحث آزاد (که فایل بخش سوم است)، از دوستان می خواهم هر کس تجربه ای در این زمینه دارد، یعنی در زمینهء عقایدی که بنظرش خرافات است و در خانواده و اطرافیان و دوست و آشنا دیده، بیان نماید. و در همینجا بنویسد. این پیشنهاد را آقای غلامی نیز در جلسهء 74 مطرح کرده اند که امیدوارم دوستانی که حضوراً شرکت می کنند، این نوع تجربیاتشان را به جلسه 75 نیز ببرند. همچنین امیدوارم به سخنی که آقا مصطفی در مورد آوردن تجربه از "عقایدی که قبلاً به آن باور داشتیم اما اکنون نداریم، و چگونگی تغییر آن باور(ها)" توجه فرمایند. خدانگهدار

استاد دانشگاه

سلا م اقا با نو یس واقا باداش وتمامی دوستان ببخشی که نمیتوانم در جمع تان حاضر شوم فعلا مشغول تدریس ذر دانشگاه زاهدانم سرم کمی خلوت شد خدمت میرسم اسمم دریا دل است

پريماه

سلام من در كلوب و یاهو عضو خمر كهن هستم . و مطالب و فایلهای صوتی شما را گوش میكنم . و باید اعتراف كنم كه سخنان جناب پانویس فوق العاده زیبا و دلنشین هستند . و نظرات دیگر دوستان خیلی برام جالب و زیبا بود در مورد خرافات و فال . اما من فكر ميكنم همه ما به نوعي درگير خرافات تو زندگيهامون هستيم .

آواز هستي

سلام دوستان خمر كهن من هم مدتی هست كه از مطالب این كلوب و یاهو استفاده میكنم. و شنونده فایلهای صوتی. منم با خانم پریماه كاملا" موافقم . سخنان آقای پانویس بسیار جذاب بوده و اماخرافات كه باید بگم همه ما به نوعی درگیر این موضوع هستیم . از دود كردن اسپند و آش نذری و .... كه هنوز تو همه خانواده ها هست. یا دو تا عروس نباید همدیگر را ببینند كه چهله میگیرند. كه هنوز این موضوع در بعضی از شهرها مرسوم هست. و اما سوالی داشتم ؟؟؟؟؟؟ آیا صدقه هم نوعی خرافه نیست . ؟؟؟؟ یا اینكه چون خدا فرمود و سفارش شده هفتاد بلا را دور میكند ما معتقدیم كه باید روزانه یا ماهانه پولی را كنار بگذاریم یا به فقیر بدهیم.

...

جالب بود