گزارش جلسه 69 ام

جلسه 69ام گروه، صبح روز یکشنبه - 15آذر - مصادف با عید غدیر، برگزار شد.

حاضرین این جلسه عبارت بودند از :

 آقایان علی پاداش-رضا میرکریمی-سامان قدیانی- محسن غلامی-آقا مجتبی - حسین عزیز و علیرضا واریانی و مصطفی علیزاده و خانم ها قربانی و غفوری

جلسه با مثنوی خوانی آقا سامان شروع شد و ابیاتی از دفتر اول تحت عنوان «دعا کردن بلعم باعور ... و  اعتماد کردن هاروت و ماروت بر عصمت خویش ... و باقی قصۀ هاروت و ماروت» خوانده و سامان عزیز راجع به آن توضیحاتی دادند.

سپس فایل صوتی تفسیر و توضیحات آقای پانویس پخش شد و پس از آن راجع به برخی ابیات و موارد مطروحه، پرسش ها و توضیحاتی ردوبدل شد.

قسمت دوم جلسه شرح غزل حافظ بود که توسط بنده(مصطفی علیزاده ) ارائه شد و توضیحات لازم بیان شد.

پس از پذیرایی دلچسبی که آقا محسن و حسین آقا تدارک دیده بودند، بحث آزاد دعا شروع شد و دوستان به بیان نظرات خود راجع به این مقوله پرداختند و قرار شد که برای جلسه با مطالعه بیبشتر در این خصوص بحث را ادامه دهیم.

در حاشیه!:

اول آنکه پس از آنکه جلسه پیش درباره این مساله که دوستان علاقمند به مثنوی، همراه خود در جلسات مثنوی نمی آورند، در این جلسه علی پاداش زحمت کشید و ابیات موردنظر را پرینت گرفته و به تعداد نفرات در اختیار دوستان قرار داد و 2-3نفری هم کتاب مثنوی را همراه داشتند. تبریک!

دوم آنکه با بکارگیری دستاوردهای دانش نوین و ارتباطات راه دور و ... امکان حضور مجازی پانویس در جلسات مهیا شده و با شنیدن صدای پانویس عزیز، هم از توضیحات خوب و مفید ایشان بهره مند شدیم و هم دلتنگی دوستان وی برطرف شد.

سوم آنکه فعال بودن دوستان نوید رونق گرفتن دوباره جلسات در ماههای آتی را داد. انشاله که چنین باشد.

فایل های جلسه:

بخش اول               بخش دوم

بخش سوم            بخش چهارم

/ 6 نظر / 8 بازدید
شهبانو الهي

سلام بخش سوم دانلود نشد!

[گل]

محسن

سلام بر دوستان عزیز ... . امیدوارم که در صحت و سلامت ایام بکام باشد . ... جلسه 69 از گروه خمر کهن .. یکی از بهترین جلسات این گروه بود . افتخار آشنایی با دوستان جدید چون آقا سامان و حسین و مجتبی عزیز و دوست بزرگوارمون آقای واریانی در روز سعید " عید غدیر " بسیار جالب و شادی بخش بود . نکته دوم تشکر از مصطفی گرامی و علی پاداش عزیز به جهت فراهم آوردن امکانات کامپیوتر و داشتن حضور مجازی " استاد گرامی - پانویس " که انگار واقعا" در جلسه حضور داشت ...[گل] ..... و ذکر این نکته خالی از لطف نیست که: در موسم خزان و شروع فصل سرد ... گروه خمر کهن بهار و طراوتش رو شروع کرده و جلسات بسیار عالی و پر محتواست... . دوستان تهران و کرج و شهرهای نزدیک ... این جلسات رو از دست ندهند ... و شرکت داشته باشند... . اطلاع داشته باشید که تشکیل این جلسات و هماهنگی و گردآوری عزیزان صاحب علم ادبی و بحث و بررسی مثنوی و شرح غزل حافظ در خود تهران هم بسیار اندک و ذیقیمت است... از همه عزیزان تشکر و قدردانی دارم ...[گل] . ارادت : محسن-غلامی

طبيب

سلام.خدا قوت . براي من هيچ كدوم از فايل ها اجرا نشد .

رها

ممنون که فایل‌ها را روی سرور بهتری آپلود کردید. [لبخند]

مومنيان

تشكر و به اميد ديدار دوستان عزيز . . . .