گزارش جلسه 67 ام خمر کهن

به لطف خدا جلسه 67 ام گروه خمر کهن با حضور تعداد زیادی از دوستان در پارک طالقانی برگزار گردید. حضور پانویس پس از 6-7 ماه غیبت باعث شد که برخی از دوستان برای اولین بار در جلسه شرکت کنند و این فرصت را از دست ندهند.

جای همه آنهایی که نیامدند خالی- به ویژه علی آقا و حنانه خانم.

آقای پانویس، آقا محسن غلامی، رضا میرکریمی و همکارشان، علی مظفری و برادرش ، خانم ایمان و دوستشان، خانم سوگند، آقای امید اصغری و همسرش، حسین اقا، همسر و خواهر بنده و البته خود این حقیر حاضرین این جلسه بودند.

در ابتدا آقای پانویس 2داستان از مثنوی را شرح نمودند؛ (تهدید کردن نوح علیه السلام مر قوم را که با من مپیچید که من رو پوشم در میان پس بهحقیقت با خدای می پیچید ای مخذولان /آمدن مهمان پیش یوسف علیه السلام و تقاضاکردن یوسف از او تحفه و ارمغان) و درباره مفهوم «آیینه» در عرفان صحبت کردند. و سپس غزلی از حافظ توسط نگارنده شرح و به طور مفصل درباره شخصیت های"رند" و "صوفی" در دیوان حافظ صحبت شد.

پس از پایان بررسی غزل، برای تنوع و رفع خستگی قرار شد دوستان هریک به طور مختصر از خود بگویند و چنین گردید.

سپس آقا محسن مطالبی را که در مورد "جبر و اختیار در مثنوی" آماده کرده بودند به صورت خلاصه و فهرست وار مطرح کردند تا در جلسه بعدی به طور مفصل درباره آن صحبت نمایند.

 

زمان افطار نزدیک بود و از دقایقی قبل علی و رضا کمی دورتر،مشغول تدارک افطاری بودند و با پایان صحبت محسن خان، من هم به قصد کمک، به  ایشان ملحق شدم و برخی دوستان دیگر نیز سفره(!) عجیب و غریب افطاری را آماده کردند تا در کنار یکدیگر و در یک محیط بسیار صمیمی و هوایی عالی افطار کنیم.

چای و نان و پنیر و خیار و گوجه و سبزی و خرما و زولبیا و بامیه و حلواارده و حلوا و گوش فیل خانگی و ...

یک عصر و افطاری به یاد ماندنی و خاطره انگیز گذشت و در کنار هم لحظات بسیار شیرینی را سپری کردیم.

انشاله باز هم این لحظات تکرار شود.

به امید دیدار

 

فایل صوتی گزارش

/ 9 نظر / 11 بازدید
مهسا

سلام www.SareVaght.com  لینک وبلاگم رو توی این سایته گذاشتم خیلی جالبه توهم کدش رو کپی کن تو قالب وبلاگت تا لینکت بره تو سایت , مخصوص وبلاگهاست تبلیغ کاملا رایگان وبلاگهاست . کدش هم میتونی از این آدرسش بگیری http://sarevaght.com/web/add.html/?CODE

ندا امیرعلایی

با عرض سلام و تبریک عید فطر خدمت جنابعالی و خانواده محترم.. ظاهراً آدرس ایمیل بنده بعد از 2 سال و به دلیل نامعلومی از لیست اطلاع رسانی جلسات افتاده است, که در نتیجه جلسه اخیر را با حضور کمیاب جناب پانویس از دست دادم..لطفاً رسیدگی فرمایید.. باسپاس فراوان

دهقان

به به،امیدوارم همیشه شاد باشید ،،حالا تو باغ نباشه مهم نیست اصلکار باغ دلتونه که امیدوارم پانویسش رو به راه باشه!!آخه پانویس دات کام ما معلوم نیست کجاست و آقای دهقان را تو جهل خودش رها کرده.حتمن سلام من رو بهش برسونید.حتمنِ حتمن!!

سوگند

:)

مصطفی

خانم امیراعلایی سلام. لطفا ایمیل خود را اعلام کنید تا لیست را چک کنم

ندا امیرعلایی

با عرض سلام و تشکر.. آدرس ایمیل:bittersweeeti@yahoo

محسن غ

با سلام ... جلسه ای بسیار عالی و با حضور خوب دوستان و علاقمندانی که برای اولین بار در این جلسات حضوری شرکت میکردند . در نوع خود جالب و بیاد ماندنی بود .و آخرین رکورد شرکت کنندگان رو هم بدست آورد . نکته دیگر آخرین حضور جناب "" پانویس "" در این سال بود که ایشان مجددا" در ادامه سفرشون دوستان رو تا فرصتی دیگر ترک میکردند و موقعیتی عالی و غنیمتی بزرگ بود . مشارکت دوستان و همراهی جناب علیزاده فضایی بسیار عالی و معنوی بوجود آورده بود که توصیفش در این مقال نگنجد ... افطار هم که دوستان هر کدام بنوعی مسئول قسمتی از اوون بودن و در کنار هم و به فراوانی و شادی صرف شد .. جالب و البته خاطره انگیز بود . ......... از تمام دوستان متشکرم ... ارادت : محسن غ ..

مصطفی

سرکار خانم امیرعلایی با سلام اسم شما در لیست مجددا اضافه شد. در پناه حق