برنامه جلسه سی‌ودوم

برنامه جلسه سی‌ودوم گروه خمر كهن

با سلام  

چهارشنبه اين هفته، 9 اسفند ماه ، ساعت 16:30،  سی و دومين جلسه گروه خمر کهن در دانشگاه اميركبير برگزار خواهد شد.   موضوعات اين جلسه عبارتند از:

مثنوي خواني؛ قصه‏ى باد كه در عهد هود عليه السلام قوم عاد را هلاك كرد

 (دفتر اول:ابيات 840  تا 899) / آقای پانویس

فیه ما فیه خوانی/ مصطفی علیزاده

بحث  ویژه: «صبر»/علی پاداش

 

دوستاني كه براي اولين بار قصد حضور در جلسه را دارند، جهت هماهنگي و كسب اطلاعات بيشتر، تلفني تماس بگيرند تا هماهنگي لازم به عمل آيد.

 

زمان جلسه: چهار‌شنبه، 9 اسفند ماه، از ساعت 16:30 الي 18:30

مكان جلسه: دانشگاه اميركبير، دانشكده معدن و متالورژي – دفتر نشريه آفتاب

 به اميد ديدار دوستان اهل دل در جمع كوچك و صميمي رندان بلاكش(خمر کهن)

/ 8 نظر / 8 بازدید
ای کاش هیچی بودم...

رند بلاکش یعنی چی؟ منظورم معنی این ترکیب هست؟ حقیقتش چیه؟ خوبٍ؟ بدٍ؟ داشتنیه؟ رسیدنیه؟ شدنیه؟ گرفتنیه؟ خریدنی؟ یا اصلا هیچی؟؟؟؟

ای کاش ای کاش ای کاش نمی‌کردم!

سخت نگیر عزیزم. آروم و خونسرد.

be namamo neshoon

on hay ke kharj az iran hastan che konan, akhe inam shod rasm dosti ? ey baba

اگر هيچی بودم ای کاش نمی کردم!

دکتر شريعتی در کتاب ؛انسان بی خود؛ از قول رادها کريشنان که نمی شناسمش گفته -و ما انسانها به اين مسئوليت انسان به اين طبيعت دعوت شده ايم که توطئه ای بسازيمُ اما کدام توطئه؟ توطئه ای که در آن انسان, خدا و عشق با همديگر دست به آفرينشی نو و انسانی نو می زنند و اين مسئوليت انسان است- خوب من اشکم می ياد وقتی اين جمله رو می خونم, نمی دونم چرا؟ ولی هيچ کاری نمی تونم بکنم چون هيچی نيستم چون خيلی ساده حتی برای اينکه اول من بايد سلام کنم يا ديگری فکر می کنم, چون فکر می کنم که اينی که هيچی نيست و يک دنيايی برای خودش, بد نمی شه اگه با اين شخص حرف بزنم و .... به خاطر اينه شب ها قبل از خواب فکر می کنم اگر امروز هيچی بودم اون وقت چه قدر رها بودم و همه چی بودم!!

به سمت هيچ شدن...

اينکه از ؛رند بلاکش؛ پرسيدم به اين خاطر بود که وقتی عنوان بحث جلسه و جمله آخر(به اميد ديدار دوستان...) رو ديدم و به دلم خوش اومد اولين سوالی که به ذهنم اومد اين بود که اين جمع کوچک و صميمی به کدوم سمت می ره بعد فکر کردم که وقتی يک جمع اهل دل رو خودش اسم می ذاره يعنی می خواد بگه که اين دلش رو می خواد کدوم سمت ببره بعد ديگه معلوم می شه که وقتی از صبر می گه منظورش کدوم صبرهست و کدوم جنبه از صبر. اولش ه فکرم اومد که در جلسه شرکت کنم بعدديدم ريشه اين فکرم يک کشش به احساس تعلق کردن و يک نشان دادن منی ديگر که مثلا اهل دل هستم و مولانا رو می شناسم و می خونم نيست. به همین خاطر منصرف شدم و دیگه نگفتم بذار برم ببینم چی می شه. ولی نگفتید رند بلاکش یعنی چی؟

به سمت هيچ شدن...

يه نيست تو جمله های قبلی م آوردم که شما هست بخونيدش! از اون هست هاست که نيست نوشته می شه ولی هست خونده می شه!

پیچ هیچ

دارم دنبالش میگردم. ای ناقلا، کجا قایمش کردی، هان؟!

به سمت هيچ شدن...

رشته افکارم بريده شد, خيلی عميق. دنبال چسب زخم هيچی گشتم بالاخره لای آلبوم عکس بچگی هام نرسيده به عکس های جشن تکليف ۹ سالگی م يکی پيدا کردم! ولی زياد دوام نداشت بعد ۱ ساعت باز شد, بهتر چون بايد هوا بخوره ولی نبايد با گرد و خاک در تماس باشه. چه جوری ولی!؟ آخه تو هوا!! گرد و خاک هست, دست من هم که نيست.شما چی پيدا کرديد؟