گزارش آخرین جلسه خمر کهن در سال 89

آخرین جلسه خمر کهن در یک روز زیبای برفی در دفتر آقای مهندس موسوی زاده برگزار شد.

جلسه با کمی تاخیر و با صدای گرم خانم امیرعلایی و شرح داستان "خاریدن روستایی در تاریکی شیر را بظن آنک گاو اوست" شروع شد.ضمن اینکه به دنبال چند بیتی که در ادامه می آید،راجع به نومسلمانان و دین تقلیدی صحبت شد (نکته: سی دی مرتبطی نیز بین آقایان علیزاده و قاسمی رد و بدل شد.)

از پدر وز مادر این بشنیده‌ای

لاجرم غافل درین پیچیده‌ای

گر تو بی‌تقلید ازین واقف شوی

بی نشان از لطف چون هاتف شوی

بشنو این قصه پی تهدید را

تا بدانی آفت تقلید را

بعد از مثنوی، گلستان را از آقای چیت ساز شنیدیم که چقدر دلنشین و بجا بود  :

مال از بهر آسایش عمر است نه عمر از بهر گرد کردن مال.

حکایتی که نیاز داریم بارها و بارها بشنویم تا در هر لحظه  این آگاهی را داشته باشیم که در این همه مشغله و تلاش در جستجوی چه هستیم.

نوبت به آقای قاسمی رسید و در تکاپوی معنا. کتابی که بسیار مورد عنایت ایشان است و به گفته خودشان 10 ها بار آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده اند و به گفته آقای علیزاده ، به زودی کتابشان نیاز به سیمی شدن خواهد داشت!داستان کرمی راه راه که به دنبال معنایی برای زندگیست و می پندارد که زندگی باید چیزی جز خوردن و خوابیدن باشد..بحث طولانی درباره سمبل های بکار رفته در کتاب شد و دوستان با نظرات و دیدگاه های جدید هر لحظه یکدیگر و به خصوص آقای قاسمی را شگفت زده می کردند!

بعد از کتاب، شاهد شاهکاری خوشمزه و جالب از آقای علی مظفری بودیم.کیکی با طراحی خاص شامل یک ستون و حروف تشکیل دهنده "خمر کهن"! که واقعا همه را خوشحال کردند و به شیرینی مجلس افزودند.

سرانجام دکتر بنانی با صحبت هایشان راجع به "من" و "توهم مالکیت" که از خصوصیات "من" است ما را مستفیض کردند.کاربردی بودن از خصوصیات بحث هایی است که دکتر بنانی در خمر کهن مطرح می کنند.در آخر با تدارک ایشان چند دقیقه به مراقبه و نظاره خویش نشستیم که به گفته آقای مظفری "کاش این احساس آرامش همیشگی بود"...

 پس از اتمام جلسه و انجام صحبت های نهایی راجع به سفر و سپردن وظایف توسط آقای علیزاده به دوستان، ایشان صحبت های نهایی را انجام دادند و به خصوص از آقای مهندس موسوی زاده به خاطر الطاف بی دریغشان در چند ماه اخیر از قول همه تشکرکردند.

آقای علیزاده فرمودند جلسات بعدی خمر کهن از اواسط اردیبهشت سال 90 تشکیل خواهد شد.

برای همه دوستان سال خوشی آرزو می کنیم و امیدواریم به زودی دیدارها تازه شود...

دوستان حاضر در جلسه : آقای صابری، آقای ساداتی، آقای علیزاده، آقای علی پاداش و حنانه خانم، خانم امیرعلایی ،آقای علی مظفری،آقای موسوی زاده،آقای بنانی،آقای قاسمی،خانم یوسفی، آقای استادی، آقای میرکریمی( با تشکر ویژه از زحمات ایشان برای شکار لحظه ها توسط دوربینشان)،خانم صادقی، خانم آقاجانی، خانم جاویدپور، خانم ل.کارگری، آقای چیت ساز

جای خالی آقای غلامی و خانم ش.محمدی، م.محمدی، آقای فیاضی و سایر دوستان غایب احساس می شد ..

ف. آقاجانی

/ 17 نظر / 112 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهبانو!

م نداره! پيدا كنيد تخم مرغ فروش را ...

قطره

خیر پیش عزیزان ..... [گل][لبخند]

قاسمی

راجع به کیک : شادی آمد غصه از خاطر برفت خمر برفت و خمر برفت خمر برفت

حسین

خیلی دوست داشتم میتونستم تو سفر و یا حداقل این جلسه آخر رو در کنار دوستان میبودم اما چه میشه کرد... آقا مصطفی نمیشه یه شعبه خمر کهن تو زنجان افتتاح کنید که ما اینقدر حسرت به دل نمونیم؟[لبخند] امیدوارم همگی سال خوبی داشته باشید و سفر خوش بگذره، جای مارم خالی کنید عید آمد و ما بی‌او عیدیم بیا تا ما بر عید زنیم این دم کان خوان و ثرید آمد [گل]

قطره

ایهاالناااااااااااااااااس : کسی اینجااااااااااااااااااااااااا نیست ؟؟؟؟؟؟ همه رفتند سفر ؟؟؟؟؟؟ [رویا][لبخند] [گل]

ش-محمدی

سلام دوستان خمر کهن عید تون مبارک دلم برای دیدن شما بی قراره ..هر جا هستید خدا یارتان باشد و غم نبینید

محمد

خیلی خیلی خوش برگشتین. بی صبرانه در انتظار شنیدن هستیم و مشتاق دیدار .

محمد

سال بسیار موفقی را برای تک تک دوستان آرزو میکنم

قطره

سلام بر عزیزان از سفر برگشته .... رسیدن به خیر .... چمدونهاتونو بیارید همین جا باز کنید .... [گل][لبخند]