برنامه های بزرگداشت روز حافظ


قابل توجه دوستداران حافظ و غزلیاتش...

بیستم مهرماه، روز بزرگداشت حافظ است. و به این مناسبت برنامه هایی در روزهای پیش رو برگزار می شود که علاقمندان به حافظ می توانند لطف حضور در این برنامه ها را تجربه کنند. برخی از آنها از این قرار است:

یک، در شیراز، ویژه‌برنامه روز حافظ از پنجشنبه 18 مهر ماه،  به مدت دو روز آغاز خواهد شد. در نخستین روز این مراسم «شب حافظ» در حافظیه با حضور جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و اهالی قلم از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد. قرار است در این شب از ششمین دفتر «حافظ‌پژوهی» و جامع‌ترین نرم‌افزار «حافظ» رونمایی شود. این نرم‌افزار به قیمت 500 هزار ریال توسط مؤسسه تحقیقاتی نور تولید شده و جامع‌ترین نرم‌افزار در زمینه حافظ‌پژوهی به شمار می‌آید.

دو، میزگرد حافظ شناسی با حضور بهاءالدین خرمشاهی، علی اصغردادبه و علی موسوی گرمارودی، شنبه 20 مهر ساعت 15:30 در تالار مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.
در این نشست ادبی، جمعی از شاعران مطرح کشور به شعرخوانی خواهند پرداخت.

سه، دورهمی حافظ خوانی، به مناسبت روز بزرگداشت حافظ، جمعه (19مهر) و شنبه (20مهر)، ساعت 20 الی 22 شب در کافه الف برگزار خواهد شد. در اولین شب(جمعه)، علاوه بر حافظ خوانی حاضرین، بحث و گفتگویی در باب «فال حافظ» صورت خواهد پذیرفت. و  برنامه شب دوم،  حافظ خوانی و بحثی در باب «شخصیت های دیوان حافظ» خواهد بود. کافه الف در خیابان طالقانی، خیابان برادران مظفر شمالی واقع است(آدرس)

چهار، فرهنگسرای معرفت نیز برنامه "شب شعر"ی روز پنجشنبه 18مهر برگزار خواهد کرد. در این شب شعر که به منظور آشنایی با ادبیات کهن، شعر و گرامیداشت لسان الغیب حافظ شیرازی برگزار می شود، موسیقی سنتی نیز اجرا خواهد شد. فرهنگسرای معرفت در میدان شهر زیبا، بلوار شهران واقع است.

/ 2 نظر / 100 بازدید
دریا دل

عزیزان دلم برا همتون تنگ شده یاد ارید زشمع مرده یاد ارید[گل][قلب][گریه]

اقای بیچاره

خدا خیرتو بده هر وقت دلم میگرفته میادم تو جلستون دلم وا میشد اخه ز ان روزی که زنم منو از خانه بیرون کرده تنها امیدم همین جلساتتون بوده چا تعطیلش کردید[سوال][سوال]