آنچه در جلسه هشتادوهشتم گذشت!

 

 هوا سیاه بود آن سان که گویی قیر بر صفحه آسمان پاشیده اند، نفس اما به سختی می آمد و چه بسا که گاه آنقدر دیر بر می ـ گشت که گویی قصد ماندن دارد. مخلص کلام اینکه هوا چه بسیار آلوده بود. با همه این احوال، دوستان صاحب فضیلت و سالکان بی ریای طریقت خانمها ش.محمدی، م.محمدی، جاویدپور، شیروانی، احسانیان و یوسفی و آقایان محسن غلامی، دکتر بنانی، موسوی زاده، چیت ساز، میرکریمی، قاسمی، مظفری و آقا مجتبی همت مضاعف به خرج داده و در ساعت مقرر حاضر شدند و بدین واسطه جلسه هشتاد و هشتم مثنوی خوانی خمر کهن در دفتر جناب آقای موسوی زاده آغازیدن گرفت. اما مشروح ماجرا:

 

1ـ جناب چیت ساز با بیانی شیوا و نوایی دل نشین حکایتی شکر افشان از گلستان سعدی قرائت فرمودند و کام مستمعین شیرین نمودند. در این میان برخی دوستان با تاخیر و هر یک به عذری قدم رنجه فرمودند و به جمع مستمعین پیوستند. (لازم به ذکر نام نیست! جنابان علی پاداش، حسین صابری و مصطفی علیزاده از این جمله اند.)

2ـ حسین صابری(راقم این سطور) شروع به تفسیر مثنوی کرد و شکر خدا "حکایت بهیمه صوفی و لا حول خادم" از دفتر دوم را به پایان برد. لازم به ذکر است که با تذکر آقای علیزاده عهد و پیمان بر این رفت که "دوستان" حدود زمان اختصاص داده شده به هر بخش را نگاه دارند.

  در ادامه جلسه خانم محمدی لطف بسیار فرمودند و سطوری پر محتوا از "فیه ما فیه" را با ظرافت تمام قرائت نمودند. اما فیه ما فیه مولانا مقدمه ای شد از برای "فیه ما فیهی" دیگرگون. آری! در آن بود آنچه در آن بود و چه خوب بود آنچه در آن بود و چه خوش خوراک بود آنچه در آن بود. میوه های تازه، شیرینی، شکلات و چای در سینی را می گویم!

4ـ نوبت به جناب بنانی رسید و ایشان ادامه بحث برچسبهای هویتی را با سبک و اسلوبی کاربردی و روشن بیان فرمودند و سپس دوستان را چند دقیقه ای به بستن چشمها و سکوت و تمرکز و سیر در مراتب درون فرا خواندند و پس از آن برای حضار تکالیفی عملی مقرر نمودند و اولتیماتوم دادند که تخطی کنندگان را تنبیهی سخت در انتظار خواهد بود. در آخر نیز جلسه با دعا برای شفای عاجل پدر بزرگوار جناب پاداش و گرفتن چند عکس یادگاری به پایان رسید.

چند نکته :

الف: جای تنی چند از دوستان بسیار خالی بود. ان شاء الله در جلسات آتی مفتخر به حضور ایشان نیز باشیم.

ب: دوستی در حین جلسه اعتراف کرد که چیزی نمانده بود در حین تمرین تمرکز، خواب او را دررباید و دوستی دیگر بعد از جلسه و در خفا اذعان نمود که بدون اجازه جناب بنانی چند بار چشمانش را گشوده است!

ج: به واسطه کمبود وقت، بحث جناب قاسمی در مورد محتوای فیلم پیش گویی آسمانی به جلسه بعد موکول شد.

                                                          " والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته"

حسین صابری

 

 

/ 6 نظر / 8 بازدید
محسن غ

سلام و عرض ارات خدمت دوستان ... .[گل] حسین صابری عزیز با این گزارش ثابت کرد که در نوشتار هم بسان گفتار و تفسیر از استعداد و توانایی خاصی بهرمند است. نکته ای که فراموش کرد .. تشکر از تدارکات پذیرایی: پذیرایی دوستان توسط آقای موسوی زاده - آقای دکتر بنانی و آقای قاسمی تهیه و آورده شده بود .. که خداوند به آنها رزق و روزی بهشتی عطا بفرماید.[گل] . دادار هستی نگهدار همه دوستان - بدرود تا دیداری دگر . . محسن.

مجتبی کبودوندی

سلام آقای علیزاده قرار شد تکالیفی را که آقای دکتر بنانی برای جلسه بعدی سفارش کردند را در وبلاگ ذکر کنید که فکر کنم فراموش کردید. با تشکر پیروز باشید

مصطفی علیزاده

ضمنا آقا رضا میرکریمی هم عکسهای خوبی از جلسه گرفتند که دو تا از این عکسها را در این پست استفاده کردیم و بقیه را خدا داند کی و کجا استفاده کنیم!

علیرضا چیت ساز

جای خالی فایل صوتی در این گزارش محسوس است.آیا فایل صوتی بعدا ارسال میشود؟

قطره

با اینکه ما دعوت نیستم ولی همینطور از راه دور داریم کنترلتون می کنیم ... لبخند .... از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان ، یه کوچولو حسرت خوردم که چرا نمی تونم در این جمع معنوی و زیبا حضور داشته باشم ... بعد هم به خودم دلداری دادم که باشه سهم هر کسی از هر کجا باشه بهش خواهد رسید ، شاید از زبان یک کودک ... شاید از یک تکه روز نامه ... شاید و شاید از هزاران راهی که همیشه اون آب زیر کاه ( خدا ) برام سورپریز می کنه !!! موفق باشید و قدر این گرد همایی های حضوری رو بدونید .... [لبخند]