معرفی گروه رندان بلاکش

    نازپرورد تنعم نبرد راه به دوست

                    عاشقي شيوه رندان بلاكش باشد


گروه كوچك رندان بلاكش، كه نام خود را از تفالي به ديوان حضرت حافظ گرفته، توسط جمعي از دوستداران حضرت مولانا و حافظ و انديشه هاي والاي ايشان، در آبان 1384 تشكيل شد. گروهي كه براي رسيدن به تعالي معنوي و بهره مند شدن از مكتب آموزگاران عشق و يكرنگي  شكل گرفت و اساس فعاليت آن بر «مطالعه و تلاش» اعضا و صميميت و سادگي فضاي گروه شكل گرفت.
فعاليت گروه با «شناخت حضرت مولانا و بررسي سير زندگي و احوال وي» آغاز شد و هر دو هفته - يك بار ، دور هم جمع شديم و به بحث و گفتگو و بازگويي آنچه كه از كتب و مقالات و.. مختلف مي آموختيم، پرداختيم.
پس از چند جلسه، با اتمام اين مرحله، مثنوي خواني و بررسي غزليات ديوان شمس را آغاز نموديم والبته هيچ يك از اعضاي گروه، نه داعيه و نه توان شرح و تفسير غزليات و مثنوي شريف را داشته و دارد؛ اما هر كس به قدر فهم  و دريافت  و نيز مطالعات خود، مطلبي را بيان مي كرده و مي كند.
فعاليت كنوني گروه نيز بر همين اساس و با موضوعات مولانا و حافظ شناسي و بررسي انديشه ها و جهان بيني ايشان، مثنوي خواني و شرح و تفسير آن، غزلخواني و بررسي و شرح غزليات، عرفان و... مي باشد و محتوي هر جلسه به صورت زير است:
مثنوي خواني


غزلخواني(ديوان حافظ- ديوان شمس) و شرح و بررسي غزل
بحث ويژه: (موضوعي كه توسط يكي از اعضا بر روي آن تحقيق شده، براي سايرين ارائه شده و بر  روي آن بحث مي شود)
بحث آزاد

ان شاالله با تداوم روند فعلي و تلاش و همت بيشتر اعضا، زمينه رشد و تعالي معنوي اعضاي مشتاق گروه، بيش از پيش فراهم آيد.

 

عضويت در گروه رندان بلاکش

 

نوشته شده توسط: مصطفی عليزاده

/ 0 نظر / 69 بازدید