گزارش جلسه هشتادوششم

وقتی به دفتر کار آقای موسوی زاده - محل برگزاری جلسه هشتاد و ششم- رسیدم، اکثر بچه ها آمده و در انتظار نشسته بودند.آقایان چیت ساز، موسوی زاده، غلامی، محمدی آذر، قاسمی و خانم ها ش.محمدی، م.محمدی، ابراهیمی و جاوید فر در جلسه حاضر بودند. و بعد از من که با تاخیری پانزده دقیقه ای رسیده بودم، آقای بنانی و همسرشان هم به جمعمان ملحق شدند و در ادامه جلسه خانم امیر علایی هم آمد.کتاب در تکاپوی معنا
آقای قاسمی زحمت کشیده بودند و تعدادی کتاب «در تکاپوی معنا» آورده و به رایگان در اختیار بچه ها قرار دادند که هر کس که خواند آن را در اختیار 2نفر دیگر قرار دهد تا دیگران هم این کتاب را بخوانند.

جلسه با حکایتی از سعدی آغاز شد که آقای چیت ساز آن را خواندند. و سپس بحث درباره چیستی و چرایی فال حافظ را آغاز نمودم. از فال به معنی عام و فال حافظی به طور خاص صحبت کردم و گفته های نه چندان کامل این حقیر با توضیحات دوستان تکمیل شد. زمان زیادی را به صحبت درباره فال حافظ اختصاص دادیم و قبل از آنکه برنامه های دیگر جلسه از نظر زمانی با مشکل مواجه شود، صحبت را قطع کرده و ادامه آن را به جلسه بعد موکول کردیم.

خانم امیرعلایی مثنوی خوانی را آغاز کردند . ابیات دفتر دوم را به زیبایی خواندند و آنجا که لازم بود توضیحاتی دادند که با اشارات برخی دوستان کامل شد. پس از آن نوبت به پذیرایی رسید ؛ انواع شیرینی و آبمیوه به همراه چای و میوه. در این لحظه بود که جای دوست دور از دیارمان را خالی کردیم!
پس از آنکه حسابی انرژی گرفتیم، آقای بنانی مطلب خود درباره برچسب های هویتی را که چند جلسه ای بود که رها شده بود، پی گرفتند  که با مشارکت حاضرین مواجه شد. جلسه که به پایان رسید، دو سه نفر از دوستان رفتند و بقیه ماندند تا وقت اضافه جلسه را با صحبت های آقای قاسمی شروع کنیم. چون زمان «وقت اضافه»کم بود و برخی دوستان(از جمله خودم!) فیلم را کامل ندیده بودند یا اصلا ندیده بودند، بحث درباره فیلم به جلسه بعد موکول شد.

مقدمه ای گفته شد درباره «زندگی بعد از زندگی» و خواب مغناطیسی و ... .
جلسه پیش از ساعت 6 به پایان رسید و دوستان هر یک به منزل خود رفتند.

تکمله:
1-جای علی پاداش حسابی خالی بود. برای سلامتی پدر عزیزش دعا کردیم و التماس دعا داریم.
2- حسین صابری،رضا میرکریمی و علی مظفری هم غایب بودند که جایشان خالی بود.
3- صدای آقای پانویس را به دلایل فنی در جلسه نداشتیم!
4- دو دوست جدید به جمع مان اضافه شدند که امیدواریم چشممان به دیدارشان باز روشن شود.
5- محسن غلامی و آقای موسوی زاده برای برگزاری این جلسه بسیار زحمت کشیدند و ما را شرمنده لطف خود کردند.
6- از این پس تا پایان فصل سرما، جلسات زیادی را مزاحم آقای مهندس موسوی زاده خواهیم بودکه از ایشان بابت دراختیار قراردادن دفتر کارشان سپاسگزاریم.
7- سرانجام پای جناب سعدی(علیه الرحمه) هم به جلسات خمر کهن باز شد و از این به بعد در هر جلسه حکایتی از «گلستان»ش  را خواهیم خواند.

به امید دیدار
مصطفی علیزاده

و سرانجام فایل های جلسه 86 ام! :

بخش اول                 بخش دوم                   بخش سوم

بخش چهارم                     بخش پنجم

/ 9 نظر / 21 بازدید
ع.محمدی آذر

جناب آقای علیزاده با سلام از جهت اینکه گروه محترم خمر کهن به بنده و خانم جاویدپور اذن دخول دادند بسیار سپاسگزاریم . باید به عرضتان برسانم که جلسه بسیارپرباری بود و خیلی محظوظ شدیم . و از همه عزیزان و دست اندرکاران این گروه کمال تشکر را داریم. با سپاس فراوان م.جاویدپور ع.محمدی آذر

پانویس

آبمیوه’ چی بود؟

مصطفی

بگو چی نبود پانویس جان! از همه میوه ها! 4فصل و 4رنگ!

مصطفی علیزاده

جناب محمدی آذر از حضور شما در جمع خود بسیار خوشحال شدیم و امیدواریم بازهم شما را در کنار خود ببینیم ارادتمند

محسن

سلام و ارادت بیکران ... . گو شمع نیارید در این جمع که امشب در محفل ما ماه رخ دوست تمام است جناب پانویس گل . مصطفی گرامی و سایر دوستان . قبل از هر چیز از آقای موسوی زاده تشکر ویژه و خالصانه دارم که دفتر زیبا و اتاق کنفرانسشون رو در اختیار دوستان قرار دادند . آقای قاسمی گل با هدیه کتاب زیباشون شایسته تقدیرن . کمی مسیر دور و پر ترافیک بود که دوستانی که واقعا" مایل بودند خوشون رو با زحمت رسوندن و دوستانی که نبودند جاشونو واقعا" خالی کردیم . - امیدوار بهبودی و سلامت کامل پدر گرامی جناب پاداش هستیم . جای مجازی جناب پانویس هم خالی بود . علی مظفری و رضا میرکریمی حسین صابری جاشون خالی بود.آقای فیاضی که اصلا" ما رو فراموش کرده. خانمها میثاقی و کارگری و نعمتی و شیروانی هم غایبان مشهود بودند. - خانم امیر علایی و دکتر بنانی و خود مصطفی در اجرا عالی بودند. - دوستمون شیخ اجل سعدی علی رحمه هم با حکایت جناب چیت ساز به جلسه ما وارد شدن و....... ولی تا دلتون بخواد پذیرایی عالی و کامل بود... غایبین حسابی ضرر کردن..... پذیرایی دسترنج : خانم محمدی - آقای

پانویس

پس بار معنوی جلسه زیاد بوده!

مصطفی

جای دوستان اهل معنا خالی!

حسین

واقعا حیف شد، علاوه بر معنا، معنای معنا را هم از دست دادیم. خداوند ما را در اینده چنین محروم نفرمایاد.

سارا شکری

سلام زاهد علیزاده عزیز با دخترک بدکاره بروزم چه حیرت وار در کسوت عابدان وزاهدان عفیف و شریف، پنداشتن به تو رسم وطریق ، و گفتن ز تو بی وقارست. لیکن برایت می نگارم ! شنیده ام، تن و توش می فروشی، برای خرده نانی ! ادامه اش را در وبلاگم خواهی خواند. منتظرتحلیل پیشنهاد و انتقادت هستم بدروود [گل]