گزارش جلسه 87

در پس آیینه طوطی صفتم داشته اند ........ آنچه استاد ازل گفت بگو میگویم .

.........

سلام خدمت دوستان و عزیزان عضو در گروه خمر کهن . بنا به دستور جناب علیزاده گرامی گزارش نگاری این جلسه به من حقیر واگذار شد تا دوستان رو از شرح مطالب مطرح شده در جلسه 87 مطلع نمایم.

 

گزارش جلسه 87 :

در یکی از زیباترین روزهای پاییزی که مصادف با عید سعید غدیر هم بود .4/آذر ماه 1389  در منطقه زیبا و دامنه البرز – درکه – طبق قرار قبلی روزهای قبل که با سامانه اس ام اس به همه دوستان علاقمند اعلام شده بود دور هم جمع شدیم.

از ساعت 30:-8  دوستان در محل حاضر بودند و با رسیدن دیگر دوستان به سمت کافه " قلمستان " رهسپار شدیم .البته انتخاب و هماهنگی با این کافه توسط دوست خوبمون جناب میرکریمی قبلا" انجام شده بود .

پس از طی پیاده روی کوتاه به کافه قلمستان رسیدیم و فضای تخت ها را برای شروع جلسه تنظیم کردیم .

برگهای رقصان طلایی و باد خنکی که بر سرو صورت دوستان می وزید تداعی این شعر زیبای سنایی بود." خیزید و خز آرید که هنگام خزان است . باد خنک از جانب خوارزم وزان است "

1- جلسه با مثنوی خوانی جناب " صابری " شروع شد که از دفتر دوم و ابیات 250 و داستان "بهیمه صوفی و لا حول خادم " با شرح و قرائت زیبای ایشان انجام شد .

 

2- بحث بعدی ادامه فال  حافظ و تفاسیر و آرای مختلف نویسندگان از فال حافظ و چگونگی آن بود که توسط دوست گرامی جناب " علیزاده " تشریح شد که در اطراف این بحث دوستان نظرات جالبی ارائه دادند که در فایل صوتی امکان استماع همه آنها هست .

3- بحث جالب و بسیار تربیتی – عرفانی " برچسب های هویتی " جناب " دکتر بنانی " از ابعاد دیگر و بسیار کاربردی تر در سومین میز مطرح شد که جناب بنانی کارگروهی برای جلسه بعد و بررسی عملی بیشترو درونی  دوستان حاضر و تمامی اعضا ارائه دادند که در نوع خود جالب و تربیتی بود.

-- از نکات جالب این جلسه ... ریزش برگهای طلایی پاییزی بر سر و شانه دوستان بود که در هنگام بحث شرح فال حافظ با افتادن یه شاخه خشک به اوج خود رسید .

و در ابتدای بحث دکتر بنانی تمامی گوشها و حواس آماده صحبتهای جالب دکتر بود که بناگاه مسئول کافه با سینی 7-8 املت تمام هوش و حواس ما را بهم ریخت و با یه استراحت 15 دقیقه ای مشغول طعام چرب و شیرین شدیم ..

 

 

4- بحث آخر و حسن ختام گروه که پس از ترک کردن تعدادی از دوستان انجام شد . تحلیل های عالی روان شناختی و چگونگی علائم و نشانه های بودن در حوادثی که تقدیر آنها را رقم میزند و بصیرت های 7 گانه

فیلم " پیشگوی آسمانی " توسط دوست عزیز و خوبمون جناب "قاسمی " بسیار عالی و شنیدنی بود.

اسامی حاضران : خانمها : جاوید زاده – یوسفی (مادر و دختر ایشان)- مظفری (خواهر جناب علی آقا).

آقایان : جناب چیت ساز – مظفری – صابری – علیزاده – قاسمی – بنانی – میرکریمی – غلامی .

غایبن معروف : خانمها: امیر علایی - ش. محمدی و م.محمدی -میثاقی-کارگری- نعمتی - آقایان : پاداش - فیاضی - موسوی زاده - سامان . 

ضمنا" پذیرایی چای و صبحانه دوستان توسط آقای علیزاده و میرکریمی تقبل شد . که از این عزیزان کمال تشکر و قدردانی میشود ..

به جهت بهره برداری بهتر از مطالب – فایل های صوتی را دانلود و استفاده نمایید.

 

ارادتمند: محسن غلامی...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 7 نظر / 5 بازدید
مصطفی علیزاده

مرسی محسن جان بابت گزارش خوبتان [گل] جای همه آنهایی که نیامدند خالی بود

پانویس

املت‌ها کره‌ای بود؟

قطره

خسته نباشید ..... از قدیم گفتند : وصف العیش ، نصف العیش ...... از کجا دانلود کنیم آقای علیزاده که حداقل یک چهارم وصف العیش هم نصیب ما بشه ؟ ...... ممنون ....

مصطفی علیزاده

پانویس جان نمی دونم املتش با چی بود! اما هر چه بود آنقدری بود که بتوانیم به شما و زائران پالم بیچ (!) فخر بفروشیم! [چشمک]

ش -و م- محمدی

سلام دوستان خوب خمر کهن جای ما را هم کمی خالی می کردید! .دلمان سوخت که نتوانستیم بقیه بحث حافظ و برجسب های هویتی را و مولانا و بجث جالب این دنیا های متوالی راو........تا نیمرو را بشنوییم و بخوریم .تقدیر نبود و ما راضی ایم به تقدیر موفق باشید

حسین

سلام. جای دوستانی را که نیامدند با صرف املت بیشتر خالی کردیم. خداوند بر املتها و گنجایش معده های ما بیافزایاد و برگهای زرد پاییزی را بر بهار جانی عاشقان مریزاناد. بگویید آمین!