معرفی گروه رندان بلاکش

 

    نازپرورد تنعم نبرد راه به دوست

                    عاشقي شيوه رندان بلاكش باشد


گروه كوچك رندان بلاكش، كه نام خود را از تفالي به ديوان حضرت حافظ گرفته، توسط جمعي از دوستداران حضرت مولانا و حافظ و انديشه هاي والاي ايشان، در آبان 1384 تشكيل شد. گروهي كه براي رسيدن به تعالي معنوي و بهره مند شدن از مكتب آموزگاران عشق و يكرنگي  شكل گرفت و اساس فعاليت آن بر «مطالعه و تلاش» اعضا و صميميت و سادگي فضاي گروه شكل گرفت.
فعاليت گروه با «شناخت حضرت مولانا و بررسي سير زندگي و احوال وي» آغاز شد و هر دو هفته - يك بار ، دور هم جمع شديم و به بحث و گفتگو و بازگويي آنچه كه از كتب و مقالات و.. مختلف مي آموختيم، پرداختيم.
پس از چند جلسه، با اتمام اين مرحله، مثنوي خواني و بررسي غزليات ديوان شمس را آغاز نموديم والبته هيچ يك از اعضاي گروه، نه داعيه و نه توان شرح و تفسير غزليات و مثنوي شريف را داشته و دارد؛ اما هر كس به قدر فهم  و دريافت  و نيز مطالعات خود، مطلبي را بيان مي كرده و مي كند.
فعاليت كنوني گروه نيز بر همين اساس و با موضوعات مولانا و حافظ شناسي و بررسي انديشه ها و جهان بيني ايشان، مثنوي خواني و شرح و تفسير آن، غزلخواني و بررسي و شرح غزليات، عرفان و... مي باشد و محتوي هر جلسه به صورت زير است:
مثنوي خواني
غزلخواني(ديوان حافظ- ديوان شمس) و شرح و بررسي غزل
بحث ويژه: (موضوعي كه توسط يكي از اعضا بر روي آن تحقيق شده، براي سايرين ارائه شده و بر  روي آن بحث مي شود)
بحث آزاد

همتم بدرقه راه كن ای طاير قدس
                كه درازست ره مقصد و من نوسفرم

با ثبت نام در خبرنامه وبلاگ و يا عضويت در گروه، از برنامه های گروه آگاه شويد.

عضويت در گروه رندان بلاکش

 

/ 2 نظر / 99 بازدید
ليلا

اميدوارم اين گروه خوب که ظاهرا چند ماه تازه راه افتاده به خوبی به فعاليتش ادامه بده متاسفانه من که تهران نيستم تا بتونم تو جمعتون باشم اما حتما از طريق نت باهاتون ارتباط خواهم داشت

ليلا

اين روزها در اين دنيای کثيف مادي همه به نوعی نياز به بازسازی درونی داريم. و مولوی از بهترين راهنما های انسان است