چهل و دومین نشست گروه خمر کهن

پس از ۳ماه تعطيلی، جلسات گروه خمر کهن، ان شااله از ۴شنبه اين هفته از سر گرفته می شود:

 <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

   برنامه ۴۲ امين جلسه گروه به شرح زير است:

 

۱. مثنوی‌خوانی: ادامهء حکایت نخچيران و شير، دفتر اول بیت ۱۱۸۱به بعد / جناب پانویس

۲. بحث آزاد با موضوع «توکل»

 

زمان: چهارشنبه، ۷ آذر، از ساعت ۱۷الي ۱۹

مكان: تهران، دانشگاه صنعتی اميرکبير - دانشکده معدن

 

 دوستاني كه براي اولين بار قصد حضور در جلسه را دارند، جهت هماهنگي و كسب اطلاعات بيشتر، تلفني تماس بگيرند.

/ 4 نظر / 7 بازدید
محمد

سلام برخی از مقالات شما را خواندم بسیار لذت بردم. میخواستم بپرسم آیا در اینترنت امکان دسترسی به کتاب "حافظ نامه" بها الدین خرمشاهی وجود دارد؟ یا کتابی مانند آن که شرحی بر غزلیات حافظ باشد؟ یا لااقل برخی از غزلیات را شرح دهد؟ منتظر پاسخ شما هستم متشکرم

مریم

سلام دوست اهل دل. کاملا بر حسب اتفاق وبلاگ شما رو دیدم و چه اتفاق دلنشینی. به دنبال یک تحقیق دانشجویی هستم در مورد حکمت اجابت و عدم اجابت دعا. آیا شما می تونید از دیدگاه مولانا هم مرا مستفیض کنید و حدالامکان منابعی سهل ممتنع به من معرفی کنید. شادو سربلند باشید.

Panevis

سلام دوست عزیز، مریم، موضوع "دعا" و مسائل مربوط به آن در آثار مولانا (بخصوص مثنوی معنوی) بسیار زیاد مورد تحقیق و ببرسی قرار گرفته. توصیه می کنم به دانشکده الهیات دانشگاه تهران بروید و در بخش پایان نامه ها (زیر زمین دانشکده) در برگه دانها بدنبال این پایان نامه و موضوع بگردید. مطالب بسیاری پیدا می کنید. همینطور در کتاب "میناگر عشق" نوشتهء آقای کریم زمانی و نیز کتاب "دعا در مثنوی" (نویسنده خاطرم نیست). کامیاب باشید.

Panevis

خدمت محمد عزیز، گمان نمی‌کنم متن کتاب "حافظ‌نامه" را بتوانید در اینترنت بیابید. ما جند غزل را در این وبسایت شرح کرده ایم: shabhafez.persianblog.ir که در بخش آرشیو آن، فایلهای صوتی وجود دارد و می توانید رایگان دانلود کنید. امیدوارم مفید باشند. از کتابخانه ها براحتی می توانید حافظ‌نامه و دیگر شرح ها را تهیه کنید. همچنین سی دی لسان الغیب از شرکت نیستان جم. و نیز مقاله ای را که در همین وبلاگ درباره معرفی شروح نوشته شده بر دیوان حافظ گذارده ایم را بخوانید. کامروا باشید.