گزارش جلسه هجدهم

خب همانطور که سامان جان در گزارش قبلی اشاره کرد کسانيکه در جلسه 18 ام هم شرکت نکردند عجیب ضرر کردند بنا بر رويه جلسه قبل در يک جاي خوش آب وهوا و استراتژيک در پارک طالقانی لنگر انداختيم .

طبق برنامه دوست بزرگوارمون آقا داوود  ما را از داستان به خواب ديدن ليلي به فيض رساندند و تک تک دوستان نقطه نظرات خودشان رو در اين باب ارائه کردند. هوا و فضا و به خصوص همسايه مجاور آنقدر مساعد بود که فضاي خيلي صميمانه و دوستانه اي بوجود آمد و طبع شوخي همه گل کرده بود جوري که کار به حسد وزير کشيد و تصميم جمعي بر آن شد که براي کم کردن روي وزير هم که شده سعي کنن خودشون رو از حسد خالي کنن ولي فايده نداشت چون کاشف به عمل آمد که بيني ها عجيب خورده شده و بدون بيني حقيقت ياب طي ادامه مسير سخت و دشوار بود .

خلاصه اين جلسه هم سراسر مثنوي خواني بود و بدور از شوخي  همه درس هايي رو به فراخور حالشون گرفتند.

راستي بساط چاي و شيريني به راه بود و هرجا که فهم مفاهيم عرفاني مشکل مي شد دوستان تجديد قوا مي کردند 

من که بي صبرانه در انتظار جلسه بعد هستم

به امید آموزه های جدید و دیدار دوستان  در محفل گرم رندان

 

                                                                                                  ح.ی. تهرانی (حیات)

/ 5 نظر / 8 بازدید
مريم

به به! چه مجلس باصفایی بوده! ولی منظورتون از خالی کردن خودتون از حسد چی بود؟ من که نفهميدم!!

Panevis

حيات جان تشکر از گزارش. البته همنشيني با عرفا و تاثيرپذيري از ايشان کلام انسان را در پيچيدگي فرو مي‌برد. از دوستان اگر کسي لطف کند و شرحي، تفسيري بر گزارش حيات جان بنويسد، ما را از ظرايف اين متن مطلع و سپاسگذار خود خواهد نمود!

مصطفی

حيات جان... والا من هم بسان ساير دوستان که ذيلا اظهار کامنت! کردند دچار پيچيدگی مفرط شدم! بينی من که سر جاشه! حسدورزی هم نداشتيم...چرا اين اقلام رو برای ما فاکتور زدی نمی دونم!! جون من-تو رو به خدا-راست حسينی اين قضايا چی بوده که ما رو هم مخلوطش کردی!؟

حیات

بابا آبروداری کنید به فرض من کمی پیاز داغشو زیاد کردم ولی فکر نمی کنم اینقدر هم پیچیده باشد. خدمت دوست گرامی عرض کنم خالی کردن از حسد یکی از بحث های جلسه بوده است و به دفتر اول مثنوی و داستان وزیر حسود رفرنس می دهم. به همین زودی بینی های خورده شده یادتون رفت؟ حسد ورزیهاي اعراب چمن نشین؟ یادتون رفت؟

Panevis

ممنون از رمزگشايي حيات جان.