«بنیاد مولانا» در ایران فعال می‌شود

 

نقل از ایسنا:

بنیاد مولانا با پیوستن چهره‌هایی همچون‌ محمدعلی موحد، بهاءالدین خرمشاهی، توفیق سبحانی، تقی پورنامداریان و شهرام ناظری فعال می‌شود.

بهاءالدین خرمشاهی با اعلام این خبر عنوان کرد: بنیاد مولانا، حدود 60 سال قبل توسط کسانی چون مجتبی مینوی، بدیع‌الزمان فروزانفر، جلاالدین همایی و محمود حسابی کار خود را آغاز کرد. به دنبال انتخاب شهرام ناظری به عنوان عضو افتخاری بنیاد بین‌المللی مولانا در قونیه،‌ این بنیاد نمایندگی خود را در ایران به او واگذار کرد، که با مشورت‌های صورت‌گرفته با موحد، سبحانی، پورنامداریان، ناظری و فروزنده اربابی (بردبار)، قرار بر این شد تا ما به همان بنیاد قبلی بپیوندیم؛ نه اینکه دفتر نمایندگی بنیاد مولانا در قونیه باشیم. او در ادامه افزود: در نشست‌هایی که داشتیم، تصمیم پیوستن به بنیاد مولانا مطرح شده؛ اما هنوز در این زمینه اقدامی صورت نپذیرفته است. فروزنده اربابی (بردبار) - عضو بنیاد بین‌المللی مولانا در قونیه - نیز در این‌باره گفت: سال گذشته، رئیس بنیاد بین‌المللی مولانا در قونیه، نشان طلایی بارگاه مولانا را به

شهرام ناظری هدیه و وی را به عنوان عضو افتخاری این بنیاد معرفی کرد. قرار بود ناظری در ایران، دفتر نمایندگی بنیاد بین‌المللی مولانا را راه‌اندازی کند. طی نشستی که با تعدادی از استادان داشتیم، به این نتیجه رسیدیم شأن مولانا بیشتر از این حرف‌هاست و ما باید بنیادی مستقل با نام مولانا در ایران تشکیل دهیم؛ نه اینکه شعبه‌ای از بنیاد بین‌المللی مولانا که در ترکیه است، باشیم. او افزود: طی جست‌وجوهایی که بهاءالدین خرمشاهی داشت، متوجه شد 60 سال پیش، بنیادی به نام مولانا، از سوی استادانی چون‌ بدیع‌الزمان فروزانفر و جلا‌ل‌الدین همایی راه‌اندازی شده است، و ‌همه‌ی استادان حاضر در آن جلسه، معتقد بودند ما باید کار آن بنیاد را ادامه دهیم و خود بنیادی مستقل داشته باشیم. او در پایان تصریح کرد: نظر محمدرضا شفیعی کدکنی را نیز در این‌باره جویا شدیم که گفت، «من اتاقی را در عودلاجان تهران که مستقیما برای ایران باشد، ترجیح می‌دهم»؛ به این دلیل تصمیم گرفتیم با فعالیت در بنیاد مستقل مولانا در ایران، به کار خود ادامه دهیم، و البته نباید فرصت‌سوزی کنیم.

/ 1 نظر / 7 بازدید
vahid

salam doste aziz mamnoon ke be ma sar zadi