گزارش جلسه هشتاد و دوم

 

جلسه هشتاد و دوم گروه خمر کهن روز پنجشنبه برگزار شد. تعداد شرکت کنندگان در این جلسه رکوردی بود! و جا کم آوردیم و تا توانستیم"مهربان" نشستیم!

جلسه با حضور خانم ها: کارگری- اسدی-فیاضی-کاظمی-الهی-علوی- معینی- برنا- خانم ناهید و بزرگواری که نامش را فراموش کردم و آقایان بنانی,محسن غلامی،صابری، میرکریمی،موسوی،چیت ساز،فیاضی،قاسمی,پاداش و بنده علیزاده. برگزار شد.برادر آقا محسن هم در اواخر جلسه به ما ملحق شد.

در ابتدای جلسه توضیحات آقای پانویس درباره ابیات خوانده شده و بحث پیش آمده در جلسه قبل را شنیدیم. و سپس آقای بنانی مبحث برچسب های هویتی را ادامه دادند و با مشارکت حاضرین بحث خوبی شکل گرفت.

با پایان بحث برچسب های هویتی، حسین صابری تفسیر داستان "دزدیدن مارگیر ماری را از مارگیری دیگر" را با رمزگشایی از "مار" آغاز کرد که البته ادامه تفسیر این داستان به علت کمبود وقت به جلسه بعد موکول شد. انصافاً رمزگشایی خوبی از نماد "مار" انجام شد.

در پایان علی پاداش تفسیر شعر سهراب را آغاز کرد که البته به جای "مسافر"، "سوره ی تماشا" را تفسیر نمود. صحبتهای علی پاداش تا اذان مغرب ادامه یافت و سپس سفره افطار.

آقا محسن غلامی و همسرشان برای افطاری زحمت زیادی کشیده بودند. سبزی و پنیر در بشقابهایی بسته بندی شده بود که حاصل زحمت همسر اقا محسن بود. نان خوب کنجدی، حلوا، خرمای جنوب(خانم زیبایی، سپاس از ارمغان شیرینتان از جنوب)، حلوا ارده (که البته فراموش کردیم بخوریم!)، شیرینی، آبمیوه، شیر و چای و... . بیشتر بچه هادر تهیه سفره افطار نقشی داشتند و زحمت کشیدند. جای همه دوستان خالی؛ به ویژه خانم امیرعلایی و خانم مومنی و آقایان مظفری و بیگدلی!

آقای پانویس، جای شما هم بسیار بسیار خالی! سال قبل همین روزها بود که در همین محل، جلسه ای و سفره افطاری داشتیم با حضور شما. انگار همین چند روز پیش بود!

  

 

 دانلود فایلهای جلسه:

بخش اول                                          بخش دوم

بخش سوم                                          بخش چهارم

 

 یک عذرخواهی: تاخیر در ارسال گزارش و فایلهای جلسه دو دلیل داشت: ابتدا چند روزی منتظر رسیدن عکسهای جلسه از دوست عزیزمان بودم و وقتی عکسها رسید سرویس دهنده پرشین بلاگ چند روزی مختل شد.

/ 1 نظر / 16 بازدید