«حاشیه و متن»- گزارش جلسه 85

 

 

 

 

 

این «گزارش نویسی» جلسات هم دارد کم کم قصه ای می شود. دائم می افتد گردن من بی ذوقِ بدقلم(!). و خوانندگان باید تحمل کنند بی هنری بنده را. علی پیشنهاد کرد که گزارش را بدهیم پانویس بنویسد!! از آن سر دنیا! لابد از کرامات حضرتش آن است که بی آنکه در محفل رندان حضور داشته باشد، خبر دارد از اتفاقات و گفت و شنودهای آن!

 

باری علیرغم آنکه حوصله و میلی به نوشتن گزارش جلسه نداشتم، چند خطی را سیاه می کنم تا احوال و اخبار جلسه هشتادوپنجم بر غایبین آن جلسه روشن گردد.

عصر پنجشنبه رسید و یکی دیگر از جلسات گروه خمر کهن زیر آلاچیق پارک طالقانی برگزار شد. پیش از آنکه جمع دوستان کامل شود، قرار و مدارهایی گذاشته و تصمیماتی گرفته شد. از جمله آنکه قرار شد که از این پس در پایان جلسه دوساعته گروه، آنها که مایلند و می توانند، ساعتی دیگر بمانند و احیانا بحث های متفرقه پیش آمده در جلسه را ادامه داده یا به نقد و بررسی فیلم و کتاب بپردازند.

جلسه با حضور خانم ها امیرعلایی،ش.محمدی، م. محمدی، شیروانی، مژدهی،علی زاده و آقایان چیت ساز، موسوی، قاسمی، رضا، علی مظفری، علی پاداش، حسین صابری، غلامی و بنده ی کمترین برگزار شد. خانم ها مژدهی،علی زاده و شیروانی برای اولین بار در جلسه حضور می یافتند.(خوش آمدند)

آقای صابری مثل همیشه با اطلاعات و تسلط خوبی که داشتند ابیاتی از مثنوی را خواندند و توضیح دادند و از حضرات و عوالم گفتند و چیزهای دیگر. سپس توضیحات آقای پانویس را شنیدیم که از آن سوی دنیا برایمان فرستاده بودند.

در ادامه پذیرایی مفصل(مفصل ها!!!) انجام شد. آبمیوه، رانی، شیرینی، انواع شکلات و بیسکویت و چای. بعد از استراحت و پذیرایی و قبل از آنکه «نور معرفت» از «اندرون»مان رخت بربندد(!)، مسافر سهراب آمد! علی به بررسی ادامه شعر «مسافر» سهراب پرداخت. علی آقا گرم شده بود و گذشت زمان را متوجه نشده که یک ربعی از زمان جلسه گذشته است.

قرار جلسه بعد را گذاشتیم: مثنوی خوانی با خانم امیرعلایی و مبحثی در باب «تفأل به دیوان حافظ» با بنده-علیزاده.

آقای قاسمی هم زحمت تکثیر فیلمی را کشیده بودند و  نسخه های تهیه شده را به حاضرین دادند که به تماشا بنشینند و جلسه بعد در «وقت اضافه»ی جلسه درباره آن صحبت شود. انشاله خود ایشان،پیش از جلسه هشتادوششم، از طریق گروه یاهو و وبلاگ خمر کهن توضیحات لازم درباره این فیلم را خواهند داد.

جلسه که تمام شد، دوستان دو به دو گپ مختصری زدند و یک یک رفتند و برخی ماندند و نمازی خواندند و گپ و گفت و گویی و در آخر الوداعی!

اتفاق ویژه:

اتفاق ویژه کم نداشتیم در جلسه 85ام. از حضور خرگوش بازیگوش در حاشیه جلسه (که علی پاداش تقلای زیادی کرد که وی را به متن جلسه بکشاند! و نتوانست، تا رضا میرکریمی با دوربینش لحظاتی از بازیگوشی خرگوش را به تصویر بکشد و عکس وی را به جلسه آورد!) بگیر تا تصادف دوباره ی اتومبیل آقا محسن غلامی در راه رسیدن به جلسه که عجیب رسمی شده است!

به امید دیدار دوستان در جلسه آینده و صدالبته دیدار پانویس عزیز به زودی زود!

 

مصطفی علیزاده

 

/ 8 نظر / 11 بازدید
محسن

سلام و ارادت بیکران .... . .دردم از یار است و درمان نیز هم .... دل فدای او شد و جان نیز هم ... دوستان در پرده میگوییم سخن .... گفته خواهد شد به کنعان نیز هم ... ................ جلسات مثنوی و جمع دوستان در این هوای زیبای پاییزی حال و هوای دیگری دارد . مصطفی عزیز که محوریت جلسه رو در دست داره .. ظاهرا" با واگذار کردن شرح مثنوی میخواهد ما را از نعمت معلومات بیکران و استادانه خود کم فیض کند که برایش خواهیم داشت .... حسین خان صابری .. الحق والنصاف زیبا قرائت و تفسیر دارد .. اگر من و سایر حاضرین کلامش را با ذهنیات و بحث های نامرتبط قطع نکنیم . پانویس گرامی که حضور واقعیش را در مجاز بلندگو میبینیم و منتظریم تا با مسافرت ایشان به وطن جلسه ای فوق عالی داشته باشیم.. علی خان پاداش... به گونه ای از سهراب و مسافرش میگوید و چه با صفا میکویید گویی همه مسافران تور گلاب و قمصر کاشان سهرابیم . و چه خوب دوستان حاضر که به گوش جان مطالب ذیقیمت دوستان را بسان تسبیح در و مروارید در کنار هم نگه میدارند. جای دوستان دیگر

محسن

..... دیگر بسیار خالی و واقعا" احساس میشود ... آقایان = بنانی - فیاضی - بیکدلی خانمها= نعمتی و میثاقی - کارگری. من هم هر وقت عجله برای حضور زودتر داشتم .. با تصادفی ساده به تاخیر افتادم ..... """ الخیر فی ما وقع """ در پناه حق ............ .............. دوست کوچک شما : محسن ...

منيژه

سلام فكر ميكردم فايل صوتي جلسه هم باشد اما متاسفانه نبود. چون دورادور با خمر كهن آشنا هستم و معمولا" فايلها را دانلود ميكنم. شاد و سر بلند باشيد

علی

خبر جالب اینکه حسین صابری وبلاگ زده! http://www.bisurati.blogfa.com/

محسن

سلام ... گر نگهدار من آن است که من میدانم ... شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد ... دوستان گرامی با خبر شدیم . مصطفی گرامی دچار تصادفی شدید و گرفتار قضا و بلا . همین الان طبق تماس تلفنی از حال و احوالش باخبر شدم ... بحمد و سپاس خداوند خسارتی جانی و صدمه ای برای ایشان نبوده و در صحت و سلامت است و البته خسارت مالی به خودروش وارد شده که جبران خواهد شد. امید آن داریم تا این حادثه ختم بلا و گرفتاری این عزیز و خانواده محترمشان باشه و همه دوستان و عزیزان گروه صمیمی "خمر کهن " از گزند حوادث و بلایا مصون و محفوظ باشند . ارادت : محسن ....

شهره

سلام خوشحالم که سالم هستید .گروه خمر کهن باید مواظب خودشان باشند وگرنه ما جدید الورو دها فکر می کنیم شما را چشم کرده ایم همه اتان هی تصادف می کنید اینبار گوسفندی و اگر ندارید اسفندی دود کنید

حسین

الحمدلله و المنه که حال جناب علیزاده و خانواده گرامی خوب است. همه ما خمر کهنی ها آرزوی سلامت و طول عمر برای ایشان داریم.

مصطفی علیزاده

دوستان عزیزم «خمر کهن»ی های باوفا و باصفا از شما که مرا شرمنده لطف و محبت خود کردید بی نهایت سپاسگزارم. از پانویس عزیز، سامان، علی پاداش،حسین، رضا، محسن، سعید، احمد،قندخو،شهره،مژده، و سایر دوستانی که در این لحظه نامشان در ذهنم نیست بی نهایت ممنونم. این «حادثه آخرین»ی که رخ داد(که البته آخرین نبوده!)، در پی گرفتاریهای فراوان و پیچیده ی پیش آمده دیگر، فقط و فقط، قرار بوده «تیر خلاص»ی باشد که البته نشد! تازه دریافتم که این اتفاق «بد» نشانه ای بود تا بدانم که با «بدتر» و «بدترین» چقدر فاصله دارم و استوارتر بایستم. برای همگی آرزوی سلامتی و آرامش دارم و از همگی دوستان بی ریا و آیینه قلب خود التماس دعا...در پناه حق