گزارش جلسه هفتاد و سوم

قبل از شروع گزارش جلسه 73ام باید بابت تاخیر پیش آمده در ارائه گزارش عذرخواهی کنم؛  دوست خوب ما -عکاسی باشی سابق- به علت مشغله های اقتصادی فراوان، فرصت نمی کرد فایلهای گزارش را ارسال کند و یادآوریها و درخواستهای این حقیر هم چندان فایده نداشت.

به هر حال از جانب ایشان هم عذرخواهی می کنم. چون ایشان به علت گرفتاریهای کاری-اقتصادی زیادی که دارند احتمالا فرصت نمی کنند که وبلاگ را بخوانند، بنابراین در این پست، غیبتش را خواهم کرد،حسابی!

 

×××

 

پنجشنبه ای که گذشت(دوم اردیبهشت ماه)، جلسه هفتاد و سوم گروه در پارک طالقانی برگزار شد. جای دوستان خالی، هوا بسیار عالی و دلپذیر بود. چند دقیقه ای به شروع جلسه مانده بود که پیامکی از یک رفیق دور از وطن به دستم رسید بابت هماهنگی فلاسک چای و زیرانداز! بسی محظوظ شدیم! و احساس کردیم دستهای غیبی همچنان ما را هدایت می کنند!

 

جلسه با روبوسی و تبریک سال نو و سپس با شنیدن بخش نخست صحبتهای آقای پانویس که موضوع آن "خوش و بش با اعضا" بود، آغاز شد.

سپس آقای عکاسباشی سابق که مدتهاست دیگر دوربینش همراهش نیست(!) شعری از سهراب خواند و پس از آن ابیاتی از مثنوی که از پیش تعیین شده بود ، توسط نویسنده این گزارش خوانده و شرح داده شد. 

در پایان ابیات، صحبتهای آقای پانویس درباره ابیات مزبور را شنیدم. و حاضرین دقایقی درمورد ابیات صحبت کرده و نظراتشان را بیان نمودند.

قسمت شیرین جلسه، با اتمام بخش مثنوی خوانی، آغاز شد با حضور: چای و شیرینی و شربت!

در این قسمت، آقای عکاس باشی تا توانست مشارکت فعال داشت(که اسنادش موجود است!) و یکه تازی نمود!

بخش پایانی جلسه به "بحث آزاد درباره خرافات" اختصاص داشت که با صحبتهای آقای عکاس باشی (که حالا انرژی مضاعفی گرفته بود!) آغاز شد و حاضرین بحث خوبی در این باره داشتند.

و اما فایل صوتی جلسه:

اول آنکه همانطور که پیش از این گفته شد، عکاس باشی عزیز این فایل ها را دیر ارسال نمودند. ثانیاً به علت آنکه این جلسه در فضای آزاد(پارک طالقانی) برگزار شد، اصوات و آواهای غریب و نامتناسبی در این فایل ضبط شده بود که مربوط به جماعت رجال و نسوان همجوار بود و می بایست ویرایش شود تا خدای نکرده شائبه انگیز نباشد و از این رو، یکی-دو روز دیگر در وبلاگ قرار خواهد گرفت.

 مصطفی علیزاده

 

دانلود فایلهای جلسه 73 ام

بخش اول                    بخش دوم

بخش سوم

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
نويد

اسنادش رو ارائه نمي كنيد!!؟[نیشخند]

مصطفي

اسنادش محفوظه! نمي شه افشا کرد!

محسن

سلام بر دوستان.... .[گل] جای همگی در جلسه قبلی خالی بود... اسنادش همه خورده شد .[زبان] منظور شیرینی و تنقلات موجود در جلسه.... . امید داریم در جلسه بعدی دوستان تهرانی مشارکت فعال داشته باشند. . تشکر از مصطفی گرامی-حسین صابری - علی پاداش و جناب پانویس که اگر چه مجازی ولی واقعا" در جلسه بودند.و گرمای صدا و سخنان شون رونق معنوی جلسه بود ... .... ارادت : محسن[گل]