برگزاری جلسه و تصمیمات جدید

صد و سی و یکمین جلسه خمر کهن نیز برگزار شد و در این نشست، ابیاتی از دفتر دوم مثنوی خوانده و شرح شد و نیز دو غزل زیبا از سعدی شنیدیم. و البته پس از مدتها نیز دیدار دوستان تازه گردید.

 این جلسات و بازخوانی متون ادبی و شرح و تفسیر آنها، بهانه‌ایست که اعضای خانواده‌ای، علی‌رغم گرفتاری‌ها و مشغله های اقتصادی، کاری و اجتماعی، دور هم جمع شوند و دوساعتی را با هم بگذرانند تا دل‌شان تازه شود. حالا ، غزلی هم خوانده می شود و ابیاتی از مثنوی و نیز حکایتی از گلستان؛ چه بهتر!

اما به علت مشغله های فراوان دوستان، بنا داریم  پس از یک تعطیلی کوتاه، جلسات را به صورت «ماهانه» از سر بگیریم. با یکی-دو فرهنگسرا صحبتهایی شده است تا انشاله جلسات ماهانه خمرکهن، که کمافی السابق با محوریت مثنوی خوانی، شرح غزل حافظ و سعدی خوانی (گلستان، بوستان، غزلیات) و فیه مافیه خوانی خواهد بود، در فرهنگسرا برگزار شود. که امیدوارم محقق شود. البته پیش از این نیز توافق هایی با یکی از فرهنگسراها شده بود که میزبان جلسات باشند؛ اما چون مدیریت فرهنگسرا پیشنهاد دعوت از اساتید مولوی پژوه و حافظ شناس و ... داده بود، به نظر ما چندان مطلوب نیامد. چرا که تاکنون در نشست های خمرکهن «استاد» نداشته ایم و میلی هم به این امر نداشته ایم. 

و همچنین تغییر دیگری که به احتمال فراوان در برنامه خواهیم داشت این خواهد بود که از این به بعد، دیگر بنا نداریم تا مثل سابق مثنوی را بیت به بیت و به ترتیب جلو برویم. و انشاله با از سرگیری جلسات در آینده ای نه چندان دور، داستان های منتخب را به ترتیب پیش خواهیم برد.

به امید انکه به زودی جلسات از سر گرفته شود...

/ 0 نظر / 24 بازدید