گزارش اولین جلسه خمر کهن در سال 90 - خمر کهن

۱۳٩٠/۱/۱٧
گزارش اولین جلسه خمر کهن در سال 90

صبح سوم فروردین ماه که بیدار می شویم، اولین صبح ما در هتل کاروانسرای است. صبحانه می خوریم. آقا محسن که سحرخیز است حسابی، فضای مناسبی را برای برگزاری جلسه شناسایی کرده و  توی رستوران - هنگام صرف صبحانه- سراغمان می آید که: مصطفی، قصه ی صبحانه را کوتاه کن و بلند شو و بیا!

می رویم. جای خوب و آرامی است در محوطه حیاط هتل، نزدیک استخر. میزها را به هم می چسبانیم تا 30 نفر بتوانند دور آن بنشینند. جلسه را باحضور 30 نفر آغاز می کنیم. رکورد خوبیست؛ آن هم در هتلی 5ستاره در آنتالیا!

گزارش اولین جلسه سال ٩٠ را به روایت و قلم همسفر خوبمان خانم قادری می خوانیم:


 

اولین جلسه از سال 1390 در مورخ 3/1/90 در ترکیه شهر آنتالیا با حضور اعضای خمر کهن رأس ساعت 10 برگزار گردید. در ابتدا، جناب آقای علیزاده ضمن تبریک سال نو، عناوین جلسه را اعلام نمودند. " فروختن صوفیان، بهیمه مسافر را جهت سماع " دفتر دوم / ابیات 514 تا 556 و بحث آزاد با عنوان " حضور در هستی / زندگی در حال ".

جلسه رسماً با مثنوی خوانی آقای حسین صابری آغاز گردید که توضیحات و نکات لازم در حاشیه ابیات ارائه گردید. در ادامه سوالاتی مطرح که به مشارکت حضار پاسخ داده شد و هم چنین هر یک از دوستان، نقطه نظر خود را در باب موضوع مطروحه، عنوان داشتند.

پس از مثنوی خوانی، قسمت دوم جلسه به بحث آزاد اختصاص داده شد که در آغاز رئیس جلسه، جناب آقای میر کریمی باب صحبت باز نموده و به طرح سوالاتی پیرامون موضوع پرداختند که دوستان از تجربیات خود گفته و نظرات خود را ارائه نمودند.

مطالب عنوان شده در جلسه نخست را می توان به اختصار چنین عنوان کرد ؛

در سایه کل بینی است که اجزاء معنی پیدا می کند. مهم درک اصول اصلی است که جزء و فرد در حاشیه ی کل، خود به خود معنی گرفته و حل می شود.

اصول اساسی حل مشکلات، صبر است. با مدیریت انرژی می توان از بروز نیروهای منفی جلوگیری نمود.

بروز احساسات، خشم و غم در انسان طبیعی است. لیکن کاربردی ترین کاری که می توان در مقابله با سختی ها و ناراحتی ها انجام داد، صبر است. در حقیقت با مشاهده احساسات و واکنش ها می توان در سایه صبر، مسائل را حل نمود.

از دید سوم شخص به مسائل نگاه کنیم.

بدون پیش داوری یا داشتن پیش زمینه، مسائل را مشاهده کنیم.

مراقبه یکی از تمریناتی است که می توان در زمان حال بودن را تجربه نمود.

و...

در پایان جلسه، یوگای خنده با اجرای دکتر بنانی انجام گرفت که مورد استقبال دوستان قرار گرفت.


حاضرین در جلسه ؛ آقایان دکتر مروتی، محمد رضا مروتی، دکتر بنانی، علیزاده، هراتی، غلامی، فرید زاده، خدایی، صابری، چیت ساز، میرکریمی، دکتر حافظی و...

خانوم ها ؛ دکتر امیر علایی، علیزاده ها، جاوید پور، یوسفی، فزونی، کرمی، قادری، مروتی ها و...

به امید پویایی

ط. قادری

 

فایلهای جلسه ٩۵ گروه خمر کهن

قسمت اول                                         قسمت دوم


[ پست الكترونيك ]