گزارش جلسه هشتادوششم - خمر کهن

۱۳۸٩/۸/٢۳
گزارش جلسه هشتادوششم

وقتی به دفتر کار آقای موسوی زاده - محل برگزاری جلسه هشتاد و ششم- رسیدم، اکثر بچه ها آمده و در انتظار نشسته بودند.آقایان چیت ساز، موسوی زاده، غلامی، محمدی آذر، قاسمی و خانم ها ش.محمدی، م.محمدی، ابراهیمی و جاوید فر در جلسه حاضر بودند. و بعد از من که با تاخیری پانزده دقیقه ای رسیده بودم، آقای بنانی و همسرشان هم به جمعمان ملحق شدند و در ادامه جلسه خانم امیر علایی هم آمد.کتاب در تکاپوی معنا
آقای قاسمی زحمت کشیده بودند و تعدادی کتاب «در تکاپوی معنا» آورده و به رایگان در اختیار بچه ها قرار دادند که هر کس که خواند آن را در اختیار 2نفر دیگر قرار دهد تا دیگران هم این کتاب را بخوانند.

جلسه با حکایتی از سعدی آغاز شد که آقای چیت ساز آن را خواندند. و سپس بحث درباره چیستی و چرایی فال حافظ را آغاز نمودم. از فال به معنی عام و فال حافظی به طور خاص صحبت کردم و گفته های نه چندان کامل این حقیر با توضیحات دوستان تکمیل شد. زمان زیادی را به صحبت درباره فال حافظ اختصاص دادیم و قبل از آنکه برنامه های دیگر جلسه از نظر زمانی با مشکل مواجه شود، صحبت را قطع کرده و ادامه آن را به جلسه بعد موکول کردیم.

خانم امیرعلایی مثنوی خوانی را آغاز کردند . ابیات دفتر دوم را به زیبایی خواندند و آنجا که لازم بود توضیحاتی دادند که با اشارات برخی دوستان کامل شد. پس از آن نوبت به پذیرایی رسید ؛ انواع شیرینی و آبمیوه به همراه چای و میوه. در این لحظه بود که جای دوست دور از دیارمان را خالی کردیم!
پس از آنکه حسابی انرژی گرفتیم، آقای بنانی مطلب خود درباره برچسب های هویتی را که چند جلسه ای بود که رها شده بود، پی گرفتند  که با مشارکت حاضرین مواجه شد. جلسه که به پایان رسید، دو سه نفر از دوستان رفتند و بقیه ماندند تا وقت اضافه جلسه را با صحبت های آقای قاسمی شروع کنیم. چون زمان «وقت اضافه»کم بود و برخی دوستان(از جمله خودم!) فیلم را کامل ندیده بودند یا اصلا ندیده بودند، بحث درباره فیلم به جلسه بعد موکول شد.

مقدمه ای گفته شد درباره «زندگی بعد از زندگی» و خواب مغناطیسی و ... .
جلسه پیش از ساعت 6 به پایان رسید و دوستان هر یک به منزل خود رفتند.

تکمله:
1-جای علی پاداش حسابی خالی بود. برای سلامتی پدر عزیزش دعا کردیم و التماس دعا داریم.
2- حسین صابری،رضا میرکریمی و علی مظفری هم غایب بودند که جایشان خالی بود.
3- صدای آقای پانویس را به دلایل فنی در جلسه نداشتیم!
4- دو دوست جدید به جمع مان اضافه شدند که امیدواریم چشممان به دیدارشان باز روشن شود.
5- محسن غلامی و آقای موسوی زاده برای برگزاری این جلسه بسیار زحمت کشیدند و ما را شرمنده لطف خود کردند.
6- از این پس تا پایان فصل سرما، جلسات زیادی را مزاحم آقای مهندس موسوی زاده خواهیم بودکه از ایشان بابت دراختیار قراردادن دفتر کارشان سپاسگزاریم.
7- سرانجام پای جناب سعدی(علیه الرحمه) هم به جلسات خمر کهن باز شد و از این به بعد در هر جلسه حکایتی از «گلستان»ش  را خواهیم خواند.

به امید دیدار
مصطفی علیزاده

و سرانجام فایل های جلسه 86 ام! :

بخش اول                 بخش دوم                   بخش سوم

بخش چهارم                     بخش پنجم


[ پست الكترونيك ]