«حاشیه و متن»- گزارش جلسه 85 - خمر کهن

۱۳۸٩/۸/٢
«حاشیه و متن»- گزارش جلسه 85

 

 

 

 

 

این «گزارش نویسی» جلسات هم دارد کم کم قصه ای می شود. دائم می افتد گردن من بی ذوقِ بدقلم(!). و خوانندگان باید تحمل کنند بی هنری بنده را. علی پیشنهاد کرد که گزارش را بدهیم پانویس بنویسد!! از آن سر دنیا! لابد از کرامات حضرتش آن است که بی آنکه در محفل رندان حضور داشته باشد، خبر دارد از اتفاقات و گفت و شنودهای آن!

 

باری علیرغم آنکه حوصله و میلی به نوشتن گزارش جلسه نداشتم، چند خطی را سیاه می کنم تا احوال و اخبار جلسه هشتادوپنجم بر غایبین آن جلسه روشن گردد.

عصر پنجشنبه رسید و یکی دیگر از جلسات گروه خمر کهن زیر آلاچیق پارک طالقانی برگزار شد. پیش از آنکه جمع دوستان کامل شود، قرار و مدارهایی گذاشته و تصمیماتی گرفته شد. از جمله آنکه قرار شد که از این پس در پایان جلسه دوساعته گروه، آنها که مایلند و می توانند، ساعتی دیگر بمانند و احیانا بحث های متفرقه پیش آمده در جلسه را ادامه داده یا به نقد و بررسی فیلم و کتاب بپردازند.

جلسه با حضور خانم ها امیرعلایی،ش.محمدی، م. محمدی، شیروانی، مژدهی،علی زاده و آقایان چیت ساز، موسوی، قاسمی، رضا، علی مظفری، علی پاداش، حسین صابری، غلامی و بنده ی کمترین برگزار شد. خانم ها مژدهی،علی زاده و شیروانی برای اولین بار در جلسه حضور می یافتند.(خوش آمدند)

آقای صابری مثل همیشه با اطلاعات و تسلط خوبی که داشتند ابیاتی از مثنوی را خواندند و توضیح دادند و از حضرات و عوالم گفتند و چیزهای دیگر. سپس توضیحات آقای پانویس را شنیدیم که از آن سوی دنیا برایمان فرستاده بودند.

در ادامه پذیرایی مفصل(مفصل ها!!!) انجام شد. آبمیوه، رانی، شیرینی، انواع شکلات و بیسکویت و چای. بعد از استراحت و پذیرایی و قبل از آنکه «نور معرفت» از «اندرون»مان رخت بربندد(!)، مسافر سهراب آمد! علی به بررسی ادامه شعر «مسافر» سهراب پرداخت. علی آقا گرم شده بود و گذشت زمان را متوجه نشده که یک ربعی از زمان جلسه گذشته است.

قرار جلسه بعد را گذاشتیم: مثنوی خوانی با خانم امیرعلایی و مبحثی در باب «تفأل به دیوان حافظ» با بنده-علیزاده.

آقای قاسمی هم زحمت تکثیر فیلمی را کشیده بودند و  نسخه های تهیه شده را به حاضرین دادند که به تماشا بنشینند و جلسه بعد در «وقت اضافه»ی جلسه درباره آن صحبت شود. انشاله خود ایشان،پیش از جلسه هشتادوششم، از طریق گروه یاهو و وبلاگ خمر کهن توضیحات لازم درباره این فیلم را خواهند داد.

جلسه که تمام شد، دوستان دو به دو گپ مختصری زدند و یک یک رفتند و برخی ماندند و نمازی خواندند و گپ و گفت و گویی و در آخر الوداعی!

اتفاق ویژه:

اتفاق ویژه کم نداشتیم در جلسه 85ام. از حضور خرگوش بازیگوش در حاشیه جلسه (که علی پاداش تقلای زیادی کرد که وی را به متن جلسه بکشاند! و نتوانست، تا رضا میرکریمی با دوربینش لحظاتی از بازیگوشی خرگوش را به تصویر بکشد و عکس وی را به جلسه آورد!) بگیر تا تصادف دوباره ی اتومبیل آقا محسن غلامی در راه رسیدن به جلسه که عجیب رسمی شده است!

به امید دیدار دوستان در جلسه آینده و صدالبته دیدار پانویس عزیز به زودی زود!

 

مصطفی علیزاده

 


[ پست الكترونيك ]