آغاز جلسات خمر کهن در سال جدید - خمر کهن

۱۳۸٩/۱/٢۱
آغاز جلسات خمر کهن در سال جدید

 

درود به دوستان عزیز خمر کهنی و خوانندگان وبلاگ خمر کهن

سال جدید خورشیدی هم مثل بقیه سال ها(!) آغاز شد و چند روز از آن گذشت و چند ده روز دیگر از آن باقیمانده و سرانجام خیلی زود به پایان خواهد رسید و دوباره به یکدیگر تبریک سال نو جدید(90!) را خواهیم گفت.

سال ها می آیند و می روند و ما این «آمد و شد» را «نظاره» می کنیم. افسوسِ سالهای قبل را می خوریم و برای سال های بعد نقشه ها می کشیم که چنین کنیم و چنان شود.

افسوس و هزار افسوس  که این «لحظه» ی حال را فراموش کرده ایم و در گذشته و آینده غوطه می خوریم! ای کاش قدر لحظه را می دانستیم و در آن زندگی می کردیم.

* * *

از سال 84 تا کنون، 72 بار به مناسبت و به نام خمر کهن (رندان بلاکش) و به بهانه مثنوی و حافظ و مولانا و ... دور هم جمع شده ایم و ساعاتی را صرف رسیدن به بینش و معرفت کرده ایم. اگر تاکنون به این گوهر دست نیافته ایم، خوب می دانیم و باور داریم که نسبت به قبل، به آن نزدیک تر شده ایم. و همین، توشه راه پیش روی ماست.

و صد البته این  دور هم جمع شدن، نتیجه دیگری هم داشت و آن یافتن دوستانی خوب که حضور در کنار آنها آرامش بخش و پربار است.

* * *

پانویس عزیز، دور از ما، جلسات شرح مثنوی آنلاین و برنامه های رادیو مولانا و رادیو حافظ خود را ادامه می دهد و وبلاگ خود را با نوشته های زیبایش می آراید و ما با هر بار، با شنیدن صدایش و  با خواندن نوشته هایش بیشتر دلتنگش می شویم و بیشتر آرزو می کنیم که دوباره در جلسات خمر کهن او را ببینیم و صدایش را بشنویم.

با این وصف، گرچه جلسات خمر کهنی ها بدون حضور یار دیرینه شان، پانویس، لطف و شیرینی گذشته را ندارد، اما باز هم به امید دستیابی به همان بینش و معرفتِ خواسته شده و به یاد دوران همنشینی با پانویس، جلسات را ادامه می دهیم.

  در سال جدید هم مثل سالهای گذشته برنامه جلسات دایر خواهد بود و انشاله جلسات را به زودی و با قدرت(!!) آغاز می کنیم. البته به شرط همراهی دلگرم کننده دوستان قدیم و ندیم خمر کهن! که نام برخی از آنها که در ذهنم مانده را ذیلا آورده ام:

پانویس(حضور مجازی!)، علی پاداش و همسرش خانم کارگری، سامان، رضا میرکریمی، محسن غلامی، علی مظفری، خانم امیرعلایی ، خانم زیبایی، علی بیطرفان، حسین آقا، آقای واریانی، آقای یزدانی، آقا مجتبی، خانم عابدینی، آقای مومنیان،  خانم اصفهانیان، خانم سوگند، آقای رحمانی، حمید یاسی پور، خانم نیشابوری، خانم کاظمی نژاد، خانم طبرسی، آقای تقوی،خانم حاجیان، آقای محمدمهدی، آقای معتمدی،  آقا معین، خانم رضایی، خانم شیرازی، خانم رجبی، خانم غفوریان  و ...( دوستانی که نامشان از قلم افتاده، عذرخواهی بنده را بپذیرد... حافظه ام همینقدر یاری ام کرد!)

به امید دیدار همه دوستان

مصطفی علیزاده

 

 


[ پست الكترونيك ]