گزارش جلسه 69 ام - خمر کهن

۱۳۸۸/٩/۱٧
گزارش جلسه 69 ام

جلسه 69ام گروه، صبح روز یکشنبه - 15آذر - مصادف با عید غدیر، برگزار شد.

حاضرین این جلسه عبارت بودند از :

 آقایان علی پاداش-رضا میرکریمی-سامان قدیانی- محسن غلامی-آقا مجتبی - حسین عزیز و علیرضا واریانی و مصطفی علیزاده و خانم ها قربانی و غفوری

جلسه با مثنوی خوانی آقا سامان شروع شد و ابیاتی از دفتر اول تحت عنوان «دعا کردن بلعم باعور ... و  اعتماد کردن هاروت و ماروت بر عصمت خویش ... و باقی قصۀ هاروت و ماروت» خوانده و سامان عزیز راجع به آن توضیحاتی دادند.

سپس فایل صوتی تفسیر و توضیحات آقای پانویس پخش شد و پس از آن راجع به برخی ابیات و موارد مطروحه، پرسش ها و توضیحاتی ردوبدل شد.

قسمت دوم جلسه شرح غزل حافظ بود که توسط بنده(مصطفی علیزاده ) ارائه شد و توضیحات لازم بیان شد.

پس از پذیرایی دلچسبی که آقا محسن و حسین آقا تدارک دیده بودند، بحث آزاد دعا شروع شد و دوستان به بیان نظرات خود راجع به این مقوله پرداختند و قرار شد که برای جلسه با مطالعه بیبشتر در این خصوص بحث را ادامه دهیم.

در حاشیه!:

اول آنکه پس از آنکه جلسه پیش درباره این مساله که دوستان علاقمند به مثنوی، همراه خود در جلسات مثنوی نمی آورند، در این جلسه علی پاداش زحمت کشید و ابیات موردنظر را پرینت گرفته و به تعداد نفرات در اختیار دوستان قرار داد و 2-3نفری هم کتاب مثنوی را همراه داشتند. تبریک!

دوم آنکه با بکارگیری دستاوردهای دانش نوین و ارتباطات راه دور و ... امکان حضور مجازی پانویس در جلسات مهیا شده و با شنیدن صدای پانویس عزیز، هم از توضیحات خوب و مفید ایشان بهره مند شدیم و هم دلتنگی دوستان وی برطرف شد.

سوم آنکه فعال بودن دوستان نوید رونق گرفتن دوباره جلسات در ماههای آتی را داد. انشاله که چنین باشد.

فایل های جلسه:

بخش اول               بخش دوم

بخش سوم            بخش چهارم


[ پست الكترونيك ]