گزارش جلسه 67 ام خمر کهن - خمر کهن

۱۳۸۸/٦/٢۳
گزارش جلسه 67 ام خمر کهن

به لطف خدا جلسه 67 ام گروه خمر کهن با حضور تعداد زیادی از دوستان در پارک طالقانی برگزار گردید. حضور پانویس پس از 6-7 ماه غیبت باعث شد که برخی از دوستان برای اولین بار در جلسه شرکت کنند و این فرصت را از دست ندهند.

جای همه آنهایی که نیامدند خالی- به ویژه علی آقا و حنانه خانم.

آقای پانویس، آقا محسن غلامی، رضا میرکریمی و همکارشان، علی مظفری و برادرش ، خانم ایمان و دوستشان، خانم سوگند، آقای امید اصغری و همسرش، حسین اقا، همسر و خواهر بنده و البته خود این حقیر حاضرین این جلسه بودند.

در ابتدا آقای پانویس 2داستان از مثنوی را شرح نمودند؛ (تهدید کردن نوح علیه السلام مر قوم را که با من مپیچید که من رو پوشم در میان پس به حقیقت با خدای می پیچید ای مخذولان /آمدن مهمان پیش یوسف علیه السلام و تقاضا کردن یوسف از او تحفه و ارمغان ) و درباره مفهوم «آیینه» در عرفان صحبت کردند. و سپس غزلی از حافظ توسط نگارنده شرح و به طور مفصل درباره شخصیت های"رند" و "صوفی" در دیوان حافظ صحبت شد.

پس از پایان بررسی غزل، برای تنوع و رفع خستگی قرار شد دوستان هریک به طور مختصر از خود بگویند و چنین گردید.

سپس آقا محسن مطالبی را که در مورد "جبر و اختیار در مثنوی" آماده کرده بودند به صورت خلاصه و فهرست وار مطرح کردند تا در جلسه بعدی به طور مفصل درباره آن صحبت نمایند.

 

زمان افطار نزدیک بود و از دقایقی قبل علی و رضا کمی دورتر،مشغول تدارک افطاری بودند و با پایان صحبت محسن خان، من هم به قصد کمک، به  ایشان ملحق شدم و برخی دوستان دیگر نیز سفره(!) عجیب و غریب افطاری را آماده کردند تا در کنار یکدیگر و در یک محیط بسیار صمیمی و هوایی عالی افطار کنیم.

چای و نان و پنیر و خیار و گوجه و سبزی و خرما و زولبیا و بامیه و حلواارده و حلوا و گوش فیل خانگی و ...

یک عصر و افطاری به یاد ماندنی و خاطره انگیز گذشت و در کنار هم لحظات بسیار شیرینی را سپری کردیم.

انشاله باز هم این لحظات تکرار شود.

به امید دیدار

 

فایل صوتی گزارش


[ پست الكترونيك ]