سريالي از داستان‌ها مولانا ساخته مي‌شود - خمر کهن

۱۳۸٦/٧/٢٥
سريالي از داستان‌ها مولانا ساخته مي‌شود

به مناسبت سال مولانا كه از سوي يونسكو اعلام شده مجموعه‌اي 26 قسمتي با مضمون‌هايي از قصه‌هاي مولوي توسط شبكه‌ يك سيما دراستوديو گلستان (سيما فيلم) در حال توليد است.

به گزارش ايسنا، حسن احمدي با اعلام اين مطلب گفت: تهيه كنندگي اين برنامه‌ را خودم برعهده دارم و علي مختارزاده كارگردان اين مجموعه خواهد بود.

اين داستان نويس افزود: قصه‌ها به شكل نمايشي توليد مي‌شود. فخرالدين صديق شريف هم راوي است و هم بازيگر. يعني راوي بازيگري است كه خودش در قصه‌ها حضور دارد. علاوه بر اين‌ها ژاله علو از هنرمنداني خواهد بود كه دراين مجموعه با ما همكاري مي‌كند. به فرض ما شعري از مولوي انتخاب كرديم و در آن جا كه لازم است ايشان آن را مي‌خوانند كه البته خانم ژاله‌علو خودشان هم بازيگر مجموعه‌اند.

احمدي ادامه داد: فضايي حدود هزار متر را دكور قرار داديم و به شكل قابل ملاحظه‌اي طراحي و ساخت دكور را پيش برديم. اين دكور ما شامل 9 حجره و بازارچه وقصر و زندان و خانه‌هاي قديمي مي‌شود و نهايتا براي ساخت دكور اين مجموعه 40 روز زمان صرف شد. ضبط برنامه‌مان هم از هفته گذشته آغاز شده و بايد تا اول دي ماه سال جاري كل 26 قسمت مجموعه به طور كامل پخش بشود.


اين تهيه كننده تلويزيون تصريح كرد: اكنون با سرعت كار را پيش مي‌بريم و تمام تلاش‌مان هم اين است كه برنامه 10 آبان ماه روي آنتن برود.

نويسنده كتاب «يك سفر رويايي» خاطرنشان كرد: ابتداي امر بنا داشتيم كار خود را به صورت روايي توليد شود.دلمان نيامد و فكر كرديم حالا كه در سال مولانا، قرار است كاري براي يكي از بزرگ ترين شاعران كلاسيكمان انجام بدهيم، برنامه را سرسري نگيريم. باور كنيد هزينه دكورما چيزي قريب به دو و نيم برابر بيشتر از بودجه‌اي شد كه سازمان برايمان در نظر گرفته بود.


لازم به ذكر است كه در اين مجموعه تلويزيوني بهزاد علي‌آباديان تصويربردار و يارندپور صدابردار است و ديگر بازيگران هم باقر صحرارودي، مينا نوروزي، زهرا سعيدي و ... هستند.

انتظار مي‌رود كه رضا بابك، حبيب دهقان نسبف پرويز پورحسيني، عنايت شفيعي و منوچهر آذري نيز در اين مجموعه 26 قسمتي ايفاي نقش كنند.


[ پست الكترونيك ]