خمر کهن

۱۳۸٩/۸/٢۳
گزارش جلسه هشتادوششم

وقتی به دفتر کار آقای موسوی زاده - محل برگزاری جلسه هشتاد و ششم- رسیدم، اکثر بچه ها آمده و در انتظار نشسته بودند.آقایان چیت ساز، موسوی زاده، غلامی، محمدی آذر، قاسمی و خانم ها ش.محمدی، م.محمدی، ابراهیمی و جاوید فر در جلسه حاضر بودند. و بعد از من که با تاخیری پانزده دقیقه ای رسیده بودم، آقای بنانی و همسرشان هم به جمعمان ملحق شدند و در ادامه جلسه خانم امیر علایی هم آمد.کتاب در تکاپوی معنا
آقای قاسمی زحمت کشیده بودند و تعدادی کتاب «در تکاپوی معنا» آورده و به رایگان در اختیار بچه ها قرار دادند که هر کس که خواند آن را در اختیار 2نفر دیگر قرار دهد تا دیگران هم این کتاب را بخوانند.

جلسه با حکایتی از سعدی آغاز شد که آقای چیت ساز آن را خواندند. و سپس بحث درباره چیستی و چرایی فال حافظ را آغاز نمودم. از فال به معنی عام و فال حافظی به طور خاص صحبت کردم و گفته های نه چندان کامل این حقیر با توضیحات دوستان تکمیل شد. زمان زیادی را به صحبت درباره فال حافظ اختصاص دادیم و قبل از آنکه برنامه های دیگر جلسه از نظر زمانی با مشکل مواجه شود، صحبت را قطع کرده و ادامه آن را به جلسه بعد موکول کردیم.

خانم امیرعلایی مثنوی خوانی را آغاز کردند . ابیات دفتر دوم را به زیبایی خواندند و آنجا که لازم بود توضیحاتی دادند که با اشارات برخی دوستان کامل شد. پس از آن نوبت به پذیرایی رسید ؛ انواع شیرینی و آبمیوه به همراه چای و میوه. در این لحظه بود که جای دوست دور از دیارمان را خالی کردیم!
پس از آنکه حسابی انرژی گرفتیم، آقای بنانی مطلب خود درباره برچسب های هویتی را که چند جلسه ای بود که رها شده بود، پی گرفتند  که با مشارکت حاضرین مواجه شد. جلسه که به پایان رسید، دو سه نفر از دوستان رفتند و بقیه ماندند تا وقت اضافه جلسه را با صحبت های آقای قاسمی شروع کنیم. چون زمان «وقت اضافه»کم بود و برخی دوستان(از جمله خودم!) فیلم را کامل ندیده بودند یا اصلا ندیده بودند، بحث درباره فیلم به جلسه بعد موکول شد.

مقدمه ای گفته شد درباره «زندگی بعد از زندگی» و خواب مغناطیسی و ... .
جلسه پیش از ساعت 6 به پایان رسید و دوستان هر یک به منزل خود رفتند.

تکمله:
1-جای علی پاداش حسابی خالی بود. برای سلامتی پدر عزیزش دعا کردیم و التماس دعا داریم.
2- حسین صابری،رضا میرکریمی و علی مظفری هم غایب بودند که جایشان خالی بود.
3- صدای آقای پانویس را به دلایل فنی در جلسه نداشتیم!
4- دو دوست جدید به جمع مان اضافه شدند که امیدواریم چشممان به دیدارشان باز روشن شود.
5- محسن غلامی و آقای موسوی زاده برای برگزاری این جلسه بسیار زحمت کشیدند و ما را شرمنده لطف خود کردند.
6- از این پس تا پایان فصل سرما، جلسات زیادی را مزاحم آقای مهندس موسوی زاده خواهیم بودکه از ایشان بابت دراختیار قراردادن دفتر کارشان سپاسگزاریم.
7- سرانجام پای جناب سعدی(علیه الرحمه) هم به جلسات خمر کهن باز شد و از این به بعد در هر جلسه حکایتی از «گلستان»ش  را خواهیم خواند.

به امید دیدار
مصطفی علیزاده

و سرانجام فایل های جلسه 86 ام! :

بخش اول                 بخش دوم                   بخش سوم

بخش چهارم                     بخش پنجم


۱۳۸٩/۸/۱٧
برنامه جلسه 86 ام گروه
هشتاد و ششمین  جلسه شرح مثنوی گروه خمر کهن روز پنجشنبه  20  آبان برگزار می گردد.   برنامه این جلسه به شرح زیر است:

 مثنوی خوانی  دفتر دوم داستان :

 ادامه داستان   اندرز کردن صوفی خادم را در تیمار داشت بهیمه و لا حول خادم

خانم امیرعلایی و آقای پانویس(مجازی)

بحثی در باب فال حافظ- مصطفی علیزاده

ادامه بحث برچسب های هویتی - دکتر بنانی

زمان اضافه جلسه(!): بحث درباره فیلم "پیشگویی آسمانی" آقای قاسمی و... *

*    : (از ساعت ۴:٣٠ تا ۵:٣٠ برای آنها که مایلند و وقت دارند تا بمانند!)

 * * *

 برای هماهنگی جهت شرکت در جلسه با شماره ٠٩١٢١٨٨۵۵٢٧  تماس بگیرید:

 زمان: پنجشنبه ٢٠/٨/٨٩ ساعت ١۴.٣٠-١۶.٣٠

مکان: خ شریعتی - خ دولت(کلاهدوز) - نرسیده به دیباجی - پلاک ١- ساختمان اقتصاد نوین. طبقه ۴ واحد ٢

 (دسترسی بهمحل جلسه از طریق مترو آسان می باشد. در صورت نیاز تلفنی پاسخگو خواهیم بود)

 

برای عضویت در گروه یاهو خمر کهن و ثبت نام، و دریافت اطلاعات مربوط به جلسات از طریق ایمیل، اینجا کلیک کنید


۱۳۸٩/۸/۱٢
برنامه جلسه 86 خمر کهن کنسل شد!

دوستان توجه داشته باشید که جلسه ٨۶ خمرکهن به دلیل بارش باران و سرمای هوا و مناسب نبودن محل قرار کنسل شده است لطفا اطلاع رسانی نمایید...


۱۳۸٩/۸/۱٠
برنامه جلسه 86 خمر کهن
هشتاد و ششمین  جلسه شرح مثنوی گروه خمر کهن روز پنجشنبه  ١٣ آبان برگزار می گردد.   برنامه این جلسه به شرح زیر است:

 مثنوی خوانی  دفتر دوم داستان :

 ادامه داستان   اندرز کردن صوفی خادم را در تیمار داشت بهیمه و لا حول خادم

خانم امیرعلایی و آقای پانویس(مجازی)

بحثی در باب فال حافظ- مصطفی علیزاده

 بررسی شعر مسافر سهراب سپهری(قسمت سوم)- علی پاداش

زمان اضافه جلسه(!): بحث درباره فیلم "پیشگویی آسمانی" آقای قاسمی و... *

*    : (از ساعت ۴:٣٠ تا ۵:٣٠ برای آنها که مایلند و وقت دارند تا بمانند!)

 * * *

 برای هماهنگی جهت شرکت در جلسه با شماره ٠٩١٢١٨٨۵۵٢٧  تماس بگیرید:

 زمان: پنجشنبه ١٣/٨/٨٩ ساعت ١۴.٣٠-١۶.٣٠

مکان: پارک طالقانی تهران(بزرگراه حقانی)

 

برای عضویت در گروه یاهو خمر کهن و ثبت نام، و دریافت اطلاعات مربوط به جلسات از طریق ایمیل، اینجا کلیک کنید


۱۳۸٩/۸/٢
«حاشیه و متن»- گزارش جلسه 85

 

 

 

 

 

این «گزارش نویسی» جلسات هم دارد کم کم قصه ای می شود. دائم می افتد گردن من بی ذوقِ بدقلم(!). و خوانندگان باید تحمل کنند بی هنری بنده را. علی پیشنهاد کرد که گزارش را بدهیم پانویس بنویسد!! از آن سر دنیا! لابد از کرامات حضرتش آن است که بی آنکه در محفل رندان حضور داشته باشد، خبر دارد از اتفاقات و گفت و شنودهای آن!

 

باری علیرغم آنکه حوصله و میلی به نوشتن گزارش جلسه نداشتم، چند خطی را سیاه می کنم تا احوال و اخبار جلسه هشتادوپنجم بر غایبین آن جلسه روشن گردد.

عصر پنجشنبه رسید و یکی دیگر از جلسات گروه خمر کهن زیر آلاچیق پارک طالقانی برگزار شد. پیش از آنکه جمع دوستان کامل شود، قرار و مدارهایی گذاشته و تصمیماتی گرفته شد. از جمله آنکه قرار شد که از این پس در پایان جلسه دوساعته گروه، آنها که مایلند و می توانند، ساعتی دیگر بمانند و احیانا بحث های متفرقه پیش آمده در جلسه را ادامه داده یا به نقد و بررسی فیلم و کتاب بپردازند.

جلسه با حضور خانم ها امیرعلایی،ش.محمدی، م. محمدی، شیروانی، مژدهی،علی زاده و آقایان چیت ساز، موسوی، قاسمی، رضا، علی مظفری، علی پاداش، حسین صابری، غلامی و بنده ی کمترین برگزار شد. خانم ها مژدهی،علی زاده و شیروانی برای اولین بار در جلسه حضور می یافتند.(خوش آمدند)

آقای صابری مثل همیشه با اطلاعات و تسلط خوبی که داشتند ابیاتی از مثنوی را خواندند و توضیح دادند و از حضرات و عوالم گفتند و چیزهای دیگر. سپس توضیحات آقای پانویس را شنیدیم که از آن سوی دنیا برایمان فرستاده بودند.

در ادامه پذیرایی مفصل(مفصل ها!!!) انجام شد. آبمیوه، رانی، شیرینی، انواع شکلات و بیسکویت و چای. بعد از استراحت و پذیرایی و قبل از آنکه «نور معرفت» از «اندرون»مان رخت بربندد(!)، مسافر سهراب آمد! علی به بررسی ادامه شعر «مسافر» سهراب پرداخت. علی آقا گرم شده بود و گذشت زمان را متوجه نشده که یک ربعی از زمان جلسه گذشته است.

قرار جلسه بعد را گذاشتیم: مثنوی خوانی با خانم امیرعلایی و مبحثی در باب «تفأل به دیوان حافظ» با بنده-علیزاده.

آقای قاسمی هم زحمت تکثیر فیلمی را کشیده بودند و  نسخه های تهیه شده را به حاضرین دادند که به تماشا بنشینند و جلسه بعد در «وقت اضافه»ی جلسه درباره آن صحبت شود. انشاله خود ایشان،پیش از جلسه هشتادوششم، از طریق گروه یاهو و وبلاگ خمر کهن توضیحات لازم درباره این فیلم را خواهند داد.

جلسه که تمام شد، دوستان دو به دو گپ مختصری زدند و یک یک رفتند و برخی ماندند و نمازی خواندند و گپ و گفت و گویی و در آخر الوداعی!

اتفاق ویژه:

اتفاق ویژه کم نداشتیم در جلسه 85ام. از حضور خرگوش بازیگوش در حاشیه جلسه (که علی پاداش تقلای زیادی کرد که وی را به متن جلسه بکشاند! و نتوانست، تا رضا میرکریمی با دوربینش لحظاتی از بازیگوشی خرگوش را به تصویر بکشد و عکس وی را به جلسه آورد!) بگیر تا تصادف دوباره ی اتومبیل آقا محسن غلامی در راه رسیدن به جلسه که عجیب رسمی شده است!

به امید دیدار دوستان در جلسه آینده و صدالبته دیدار پانویس عزیز به زودی زود!

 

مصطفی علیزاده

 


[ پست الكترونيك ]