خمر کهن


۱۳۸٦/۸/٩
داغ داغ از کنگرهء مولانا در تهران

  

   روز یکشنبه و دوشنبه در تهران، سالن اجلاس سران، کنگرهء مولانا برگزار شد و مقالات بسیاری ارائه شد. این سخنرانیها در پنج سالن بطور همزمان برگزار می شد، و هر سخنران بیست دقیقه فرصت داشت مقاله‌اش را ارائه کند. فهرست دقیق عنوان هر مقاله و سخنران آن را می‌توانید در اینجا بخوانید(مأخوذ از سایت انجمن حکمت و فلسفه):

 

برنامه كنگره بین المللی مولانا

 

 

 

 

   اگر موفق به شرکت نشده‌اید اصلاً غصه نخورید(یا دقیقتر بگویم، کمتر غصه بخورید!) چون یکی از دوستان عضو گروه یاهو گروهمان، تعداد زیادی از این سخنرانی ها را شخصاً ضبط کرده‌اند و در گروه یاهو برای همه آپلود کرده اند که در اینجا لینک این فایلهای صوتی(mp3) را برایتان می‌آوریم تا در صورت علاقه‌مندی دانلود کنید.

 

 

سخنرانیهای یکشنبه ششم آبان:

 

بخش اول، سه مقاله – حدود دو مگا بایت

 

بخش دوم،‌ سه مقاله – حدود 2.5 مگا بایت

 

بخش سوم، سه مقاله – حدود دو مگا بایت

 

 

سخنرانیهای دوشنبه هفتم آبان:

 

    بخش اول،  پنج مقاله -  حدود شش مگابایت

 

    بخش دوم،  چهار مقاله – حدود سه مگا بایت

 

 

    نام این دوست خوبمان آقای محمد ابراهیمیان است. گروه خمر کهن بدینوسیله از این عضو خیرخواه و فعال تشکر می‌کند.

 

    اگر مایلید در گروه یاهو خمر کهن عضو شوید به این لینک مراجعه نمایید: (باید ایمیل یاهو داشته باشید)

 

http://groups.yahoo.com/group/rendan_Balakesh

 

    دو سخنرانی از کنگرهء مذبور بسیار برایم جذاب بود، که البته متاسفانه جزو فایلهای ارائه شدهء فوق نیست. یکی با موضوع "سه تلقی از سکوت نزد مولانا" توسط سروش دباغ، و دومی سخنرانی آقای مصطفی ملکیان(عنوان آن خاطرم نیست). این دو سخنرانی را نیز امیدوارم بزودی بتوانیم در همین صفحه قرار دهیم.(اگر کسی از دوستان فایل صوتی این دو را با کیفیت خوب دارند، دریغ نفرمایند.)

 

شادکام باشید.

 

پانویس

 ----------------

  اما دو فایل وعده داده شده:

 

              1. "سه تلقی از سکوت نزد مولانا" توسط آقای سروش دباغ

 

             2. "رویکرد مولانا به سنت‌های دینی" توسط آقای مصطفی ملکیان

 

   چنانچه از میان دوستان کسی هست که بتواند کیفیت صدای نه چندان مطلوب این دو فایل را با برنامه‌های ویرایشگر صدا بهبود بخشد، لطفاً با من تماس بگیرد: Panevis@yahoo.com

 

 


۱۳۸٦/۸/٦
فیلم‌های بخش سینمایی برنامه "هشتصد سال با مولوی"

اسامی فیلم‌های بخش سینمایی برنامه "هشتصد سال با مولوی"، بزرگداشت "مولانا" در موزه سینما اعلام شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز " از موزه سینما، برنامه نمایش فیلم‌های سینمایی این رویداد از پنجم تا دهم آبان ماه در سالن موزه سینما برگزار می‌شود.
فیلم‌های "جستجوگر" از محمد متوسلانی شنبه پنجم آبان، "مثنوی معنوی" ساخته علی حاتمی یکشنبه ششم آبان، "از شمس تا شمس" به کارگردانی ارد عطارپور، "تبر" از احمد عربانی، "طوطی و بقال" و "کوه جواهر" از عبدالله علیمراد دوشنبه هفتم آبان، "آغاز، گریز، تصویر شکسته" ساخته مسعود جعفری جوزانی و "رقص عشق" و "دربست مولوی" از بهزاد خداویسی سه شنبه هشتم آبان اکران می‌شود.
همچنین فیلم‌های "بازی باد" از علیرضا غنی روز چهارشنبه نهم آبان و "وقتی همه خواب بودند" ساخته فریدون حسن پور روز پنجشنبه دهم آبان ماه به نمایش در می‌آید.
این فیلم‌ها به نوعی در ارتباط با زندگی، اشعار یا دیدگاه مولانا شاعر ایرانی هستند.
برنامه‌های هشتصد سال با مولوی شامل نمایش فیلم، اجرای موسیقی، تئاتر، سخنرانی و برگزاری نمایشگاه با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری، موزه سینما، فرهنگسرای هنر از چهارم تا یازدهم آبان ماه برگزار می‌شود


۱۳۸٦/۸/٥
برگزاری کنگره مولانا - فهرست برنامه ها

همايش مولانا صبح روز ششم آبان ماه افتتاح خواهد شد.

 

در این همايش، نشست‌هاي علمي مولانا پژوهي با عناوين حكمت و فلسفه، عرفان و دين، مولوي وجهان معاصر، تفاهم بين فرهنگ‌ها و مذاهب در انديشه مولوي، هنر و زيبايي، داستان پردازي و زبان ادبيات مولانا از سوي پژوهشكده حكمت و فلسفه اسلامي برپا مي‌شود .

 

ارائه 120 مقاله و قرائت 80 مقاله مولانا پژوهي توسط برگزيدگان داخلي و خارجي از ديگر برنامه‌هاي همايش بين‌المللي مولانا است. همچنين در پايان اين همايش از سه مولانا پژوه داخلي و دو مولانا پژوه خارجي تقدير مي‌شود.

 

برنامه كنگره بین المللی مولانا


ردیف
عنوان
1
2
3
4
5
6
7
8   زمان این برنامه‌ ها در لینک هر یک آمده است. و مکان آن "تهران، سالن اجلاس سران" است، نزدیک ولنجک(خ ولیعصر، چهارراه پارک ‌وی بسمت غرب)

   برگرفته از سایت انجمن حکمت و فلسفه:   irip.ir


[ پست الكترونيك ]